Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 września 2023   |   Imieniny: Wera, Honoriusz

Uczniowski Klub Sportowy FUKUTENJIN

 

 

 

 

UKS „FUKUTENJIN’ w Kowali działa od 1999 roku .Nawę klubu przyjęliśmy w 2014 roku. Trenerami Judo w naszym klubie byli: p. Marian Blicharz, p. Michał Blicharz oraz do chwili obecnej p. Leopold Morzyk. W 2014 roku zajęcia judo odbywały się od września: w SP w Kowali: w poniedziałki i piątki w godz. od 15.30-17.00, oraz w SP w Nowinach: w poniedziałki i piątki w godz. 17.30-19.00. W zajęciach uczestniczyło 48 zawodników z czego systematycznie trenuje 30 osób z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny. Zauważamy tendencję spadkową. W celu podniesienia atrakcyjności naszych zajęć uczestniczymy w projektach finansujących nasze działania. W 2014 roku nie mieliśmy możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych ponieważ Urząd Marszałkowski nie organizował konkursu w którym moglibyśmy brać udział(względy oszczędnościowe).W ubiegłych latach pozyskiwaliśmy środki finansowe na realizację turniejów judo oraz obozu sportowego (30 tys. zł) na łączną kwotę ponad 50 tys. zł. Za cały okres naszej działalności. Finansowanie działalności klubu w 2014 roku jest następujące: wynagrodzenie trenera pokrywają proporcjonalnie szkoły w których odbywają się zajęcia – według umowy za wykonane zajęcia, składki klubowe – członkostwo PZJ i ŚOZSJ opłacane są z dobrowolnych opłat rodziców dzieci oraz z funduszy pozyskanych z opłat startowych na organizowanych przez nas turniejach. Opłaty wnoszą tylko zawodnicy z innych klubów, nasi judocy za udział w turniejach organizowanych przez UKS „FUKUTENJIN” nie wnoszą żadnych dodatkowych opłat.

UKS „FUKUTENJIN” posiada konto bankowe w BOŚ, Kielce 25-005, ul. Sienkiewicza 37,

Nr konta: 72 1540 1014 2058 9157 70 69 0001, posiada numery NIP 959 13 83 999, REGON 291062142, jest zarejestrowany od 1999 roku w Starostwie Powiatowym w Kielcach –Znak: AO – I, 4221, 2, 2, 2014 POZYCJA 4.
Judocy z UKS Kowala brali udział w następujących turniejach

  1. 22 ŚWIĘROKRZYSKI TURNIEJ JUDO 30.03.2014
  2. 23 ŚWIĘROKRZYSKI TURNIEJ JUDO 7.06.2014
  3. 24 ŚWIĘROKRZYSKI TURNIEJ JUDO 25.10.2014
  4. TURNIEJ JUDO w BOCHNI 14.12.2014
  5. 12 SPORTOWA WIGILIA JUDO 19.12.2014

UKS „FUKUTENJIN’ w Kowali w dalszym ciągu prowadzi działalność. Odbywają się treningi judo tak jak w latach ubiegłych, trenerem jest p. Leopold Morzyk. Podstawę materialną stanowi dotacja Urzędu Rady Gminy Sitkówka-Nowiny oraz środki finansowe pozyskane z różnego rodzaju pisanych projektów.. UKS „FUKUTENJIN’ w Kowali dysponuje profesjonalnym tatami oraz drobnym
sprzętem i przyborami niezbędnymi do prowadzenia treningów judo. UKS „FUKUTENJIN” w Kowali ma doświadczenie w realizacji projektu w ramach Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu na Obszarach Wiejskich. Zajęcia judo stanowią pozytywną alternatywę zagospodarowania wolnego czasu dzieciom z terenu naszej gminy. Zajęcia dla dzieci są nieodpłatne
i odbywają się w godzinach popołudniowych. Widzę głęboką potrzebę kontynuowania i wspierania tych zajęć. N a początku 2014 roku złożyłam projekt na dofinansowanie 25 ŚTJ w 2015 roku na kwotę 5tysięcy zł. Panie: Halina Musiał, Karolina Lach, Katarzyna Lużyńska-Kasperek, Sylwia Kaczmarczyk, Małgorzata Musiał, Małgorzata Lużyńska oraz Stanisława Polowczyk-Walas – aktywnie wspierają kub swoją działalnością.
Uczniowski Klub Sportowy „FUKUTENJIN” w Kowali jak do tej pory jest jedynym klubem działającym w ramach szkół podstawowych na terenie gminy.


PREZES UKS KOWALA
mgr Stanisława Polowczyk -Walas

 

 

 

Zobacz strony: 

1

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet