Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności GOPS

 

 

Starsi i samotni połamali się opłatkiem

22-12-2014

 

Ponad dwieście osób spotkało się na stołówce Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach, aby wspólnie połamać się opłatkiem. Wigilię dla starszych i samotnych osób z terenu gminy Sitkówka-Nowiny zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

W tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny organizuje spotkanie dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Sitkówka-Nowiny poinformowała Ewa Kopolovets, kierownik GOPS. – Na stołach królowały oczywiście tradycyjne wigilijne potrawy. W tym roku przygotowaliśmy tradycyjną zupę grzybową, a także rybę z ziemniakami i surówką – dodała. 

Spotkania opłatkowe w gminie Sitkówka-Nowiny stały się już tradycją. O ich idei mówił wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz. – Ideą spotkań wigilijnych jest przede wszystkim chęć spotkania się z osobami starszymi i niejednokrotnie samotnymi. Osoby te potrzebują takich właśnie spotkań, gdzie mogą porozmawiać przy wspólnym stole ze swoimi sąsiadami, czy znajomymi, złożyć życzenia i przełamać się opłatkiem. W tym dniu powinniśmy wszyscy się jednoczyć i to jest właśnie idea, która przyświeca tym spotkaniom – podkreślał wójt, Sebastian Nowaczkiewicz, zapewniając jednocześnie, że spotkania wigilijne będą odbywały  w późniejszych latach.

O słuszności idei spotkań opłatkowych dla osób starszych i samotnych mówił także obecny podczas uroczystości wigilijnej w Nowinach wicestarosta kielecki, Zenon Janus. – Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi. Każdy chciałby przebywać w tym czasie w rodzinnym gronie, w ciepłej atmosferze. Niestety, los nie każdemu daje taką szansę. Jestem przekonany, że chociaż trochę tej rodzinności i ciepła przez te kilka godzin spędzonych tutaj razem wśród bliższych i dalszych znajomych, czy przyjaciół ma ogromne znaczenie dla tych ludzi. Myślę, że taką ideę musimy propagować przez wiele, wiele lat – zaznaczył Zenon Janus, wicestarosta kielecki. 

Po życzeniach od wójta, Sebastiana Nowaczkiewicza oraz zaproszonych gości, przyszedł czas na połamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Zebrani mogli podziwiać wspaniały występ Karoliny Podczasiak z przyjaciółmi oraz radnej Renaty Posłowskiej. – Postanowiliśmy zaśpiewać dla wszystkich zebranych tradycyjne polskie kolędy, które zaprezentowaliśmy w tradycyjnej aranżacji, a dla urozmaicenia goście mogli usłyszeć dwie pastorałki. Zdecydowanie postawiliśmy na tradycję – powiedziała Karolina Podczasiak.

Jak można było się przekonać, ta tradycja bez wątpienia spodobała się przybyłym na wigilijne spotkanie opłatkowe. Goście chętnie śpiewali kolędy wraz z artystami. Połamano się opłatkiem, a wzajemnym życzeniom nie było widać końca. Tegoroczne wigilijne ucztowanie przebiegło w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze. 

 

Agnieszka Olech

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet