Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

Rozmawiali o rozwoju przedsiębiorczości

30-04-2015

 

Władze Gminy Sitkówka-Nowiny spotkały się z przedsiębiorcami z terenu gminy. Głównie rozmawiano na temat zacieśniania wzajemnej współpracy. Przedsiębiorcy mogli także dowiedzieć się wszystkiego na temat nowej perspektywy unijnej i udzielanych dotacji oraz możliwości korzystania ze Świętokrzyskiego Funduszu Pożyczkowego i Poręczeniowego.

 

O konieczności poprawy współpracy gminy Sitkówka-Nowiny z przedsiębiorcami mówiłem już podczas kampanii wyborczej. Moim zdaniem gmina powinna otworzyć się na przedsiębiorców, stąd właśnie pomysł spotkania się w szerszym gronie i wzajemnego poznania – tłumaczy wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz. – Ogromnie się cieszę, że na nasze zaproszenie odpowiedziało aż tylu przedsiębiorców, na których bardzo nam zależy. Dzięki wzajemnej współpracy i wspieraniu przedsiębiorczości z całą pewnością przyczynimy się między innymi do zmniejszania bezrobocia. Myślę, że takie spotkania są potrzebne i z całą pewnością będą one powtarzane cyklicznie – zapowiedział wójt Nowaczkiewicz.

O możliwościach wsparcia w zakresie poszukiwań partnerów zagranicznych, promocji innowacji, transferu technologii, udziału w spotkaniach biznesowych organizowanych w ramach międzynarodowych targów oraz usług informacyjnych i doradczych mówili przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Głównym tematem była możliwość realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowania funduszy europejskich na lata 2014-2020. Podczas spotkania została także zaprezentowana oferta Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego. – Spotkanie w Nowinach to doskonała okazja do przedstawienia celów i założeń nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 – powiedział Krzysztof Kobryń, prezes Zarządu Funduszu Pożyczkowego województwa Świętokrzyskiego - Aby uzyskać wsparcie naszej instytucji trzeba mieć oczywiście status przedsiębiorcy, mikro, małego lub średniego. Trzeba też mieć siedzibę na terenie województwa świętokrzyskiego lub planować otworzenie działalności na terenie województwa. Poza tym, trzeba mieć oczywiście zdolność pożyczkową i zabezpieczenie. Trzeba też pamiętać, że inwestycja musi być nowa – odpowiedział prezes Krzysztof Kobryń zapytany o to, jakie warunki należy spełnić, ale skorzystać z usług Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego lub Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego.

Warto podkreślić, że z organizacji spotkania zadowoleni byli przede wszystkim sami przedsiębiorcy. – Jesteśmy tuż po wyborach, mamy nowego wójta, więc spotkanie było jak najbardziej zasadne. Na terenie gminy mamy dużo znaczących firm. Dobrze by było, gdyby przedsiębiorcy zintegrowali się nie tylko z władzami, ale również między sobą. Takie spotkania powinny być organizowane częściej. To dobry kierunek do zacieśniania dalszej współpracy i rozwoju przedsiębiorczości na rzecz gminy – podkreślał Jacek Walewski z firmy CEMET SA.

O tym, że współpraca pomiędzy władzami gminy a przedsiębiorcami jest konieczna mówił podczas spotkania Wicestarosta Powiatu Kieleckiego, Zenon Janus. – Nie ma innej alternatywy. Uważam, że taka jest konieczność. Przedsiębiorcy muszą wiedzieć, jakie zamiary ma samorząd wobec inwestycji i rozwoju przedsiębiorczości, a samorząd powinien wiedzieć, czego przedsiębiorcy oczekują od władz. Dobra wzajemna współpraca to klucz do sukcesu i rozwoju gminy. Patrząc na dzisiejszą frekwencję myślę, że kolejne spotkania będą się jeszcze odbywać, bo widać ich potrzebę – zaznaczył Wicestarosta Powiatu Kieleckiego, Zenon Janus.

Pod wrażeniem dużej frekwencji przedsiębiorców zaproszonych na spotkanie władze gminy Sitkówka-Nowiny już zapowiedziały kolejne. Zachęciły także do rejestrowania się w nowoutworzonej „Bazie Przedsiębiorców”, znajdującej się na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet