Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 lipca 2020   |   Imieniny: Olaf, Witalis

Aktualności

 

 

Dzień Ziemi w naszej szkole

23-04-2015

 

22 kwietnia, na całym świecie jest obchodzony Dzień Ziemi. Ma on uświadomić młodym mieszkańcom, jak kruchy jest jej ekosystem oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka. W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel. Jego celem było promowanie proekologicznych postaw u dzieci oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za planetę Ziemię.

 

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Z energią zmieniamy źródła” poświęcone były promocji odnawialnych źródeł  energii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, pt.: „Ziemia nasz dom”, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy.

Uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców zaprezentowali piosenki o tematyce ekologiczno- przyrodniczej. Klasa I przygotowała wiersze i zagadki ekologiczne. Klasa II przedstawiła inscenizacje o ochronie przyrody, klasa III zaprezentowała przedstawienie ekologiczne pod tytułem „Bajka o podeptanej stokrotce”. Uczniowie poznali wiele  informacji na temat, jak można dbać  o środowisko, a tym samym o lepsze i zdrowsze życie. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klas I-III przygotowali pokaz „Mody Ekologicznej”. Wiele braw od widzów otrzymały przepiękne stroje przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Święto Ziemi w naszej szkole, to miło i bardzo pożytecznie spędzony czas.

K.Dąbrowska

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 16 °C
Ciśn.: 982 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet