Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

Warsztaty świąteczne w klasach I-III

31-03-2015

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w warsztatach pod hasłem: „Co wiesz o Wielkanocy?” Przed rozpoczęciem warsztatów, uczniowie pod kierunkiem wychowawców wyszukiwali w Internecie potrzebne informacje do zajęć.

 

W wyniku tych działań dzieci poznały ogólnopolskie i regionalne zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi. Następnie wykonały według instrukcji nauczycieli, różne ozdoby wielkanocne: palmy, kartki świąteczne, kolorowe serwetki i pisanki, kogucika wielkanocnego. Dzieci chętnie łączyły ze sobą różne materiały, wykazały się także wyjątkową pomysłowością plastyczną. W czasie warsztatów uczniowie z młodszych klas śpiewali również piosenki, których treść i nastrój był odzwierciedleniem zbliżających się świąt. Uczniowie podczas przerwy w zajęciach, aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych przez opiekunów zabawach ruchowych.

Warsztaty świąteczne zorganizowane przez Małgorzatę Bierońską, Katarzynę Dąbrowską i Marię Tomaszewską były możliwe dzięki współpracy wychowawców z Zespołem Obrzędowo Ludowym „Kowalanki”. Panie z zespołu „Kowalanki” już kilka razy gościły w murach naszej szkoły organizując różne zajęcia, w których chętnie uczestniczyli nauczyciele z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. ”Szary” w Kowali. Obecnie wychowawcy postanowili wykorzystać zdobyte wcześniej umiejętności i zaprezentować je dzieciom. To były bardzo ważne zajęcia, promowały bowiem tematykę z zakresu „Moja mała Ojczyzna”.

Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania była wizyta Pani dyrektor Małgorzaty Markiewicz oraz Pań z Zespołu „Kowalanki”. Panie chętnie pomagały dzieciom w wykonywaniu ozdób świątecznych, przyniosły także wspaniałe upominki. Na zakończenie warsztatów złożyły życzenia oraz zaprosiły uczniów do dalszej współpracy.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Zespołu „Kowalanki” za przekazaną wiedzę. Obiecujemy, że będziemy kontynuować Wasze tradycje ludowe. Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

                                                           Uczniowie i wychowawcy klas: I-III

Małgorzata Bierońska

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet