Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

„Skąd się biorą dzieci.... ?” Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke pełne humoru

30-03-2015

 

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke pełne humoru intrygujące, ciekawe, a czasem nieco kłopotliwe pytania zadawały dzieci znanemu im bardzo dobrze pisarzowi Grzegorzowi Kasdepke. Jak przekonywał swoich najmłodszych czytelników, pisać dla dzieci tak, by nie nudzili się czytający im dorośli – to prawdziwa sztuka.

 

„Mistrz pióra” okazał się być radosnym, otwartym człowiekiem, ale i doskonałym pedagogiem. W spotkaniu z autorem brali udział uczniowie klas IIIc i IVd ze Szkoły Podstawowej w Nowinach wraz z nauczycielami: Jolantą Gołdą, Pauliną Siwek i Elżbietą Zawadzką. Pod koniec spotkania dzieci otrzymały złożony osobiście autograf bajkopisarza na przyniesionych ze sobą książkach.

Niezwykle ciepła i wesoła atmosfera spotkania  zapewne na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i organizatorów wydarzenia – Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość czytania fragmentów książek Grzegorza Kasdepke przed kamerami TVP Kielce. Kilkoro z nich udzieliło również wywiadu. Nagrany materiał ukazał się w Informacjach TVP Kielce: http://kielce.tvp.pl/18834019/12022015-godz-1830

Spotkanie odbyło się w ramach XX Targów Edukacyjnych EDUKACJA. Targi Kielce, dzięki uprzejmości Naszej Księgarni,  przekazały widzom TVP Kielce i słuchaczom Polskiego Radia Kielce egzemplarze książek dla najmłodszych z autografem pisarza. Informacje na temat spotkania zostały umieszczone również na stronie Targów Kielce.

 GRZEGORZ KASDEPKE
Urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk". Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych: Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa.  Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę „Kacperiada..."), zdobywca – dwukrotnie – Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki „Co to znaczy..." oraz „Bon czy ton"), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę „Horror, czyli skąd się biorą dzieci", wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę „Rózga", „Małe pióro" za cykl książek o Kubie i Bubie).

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet