Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 24 września 2020   |   Imieniny: Teodor, Gerard

Aktualności

 

 

CZTERNAŚCIE PAR ŚWIĘTOWAŁO ZŁOTE GODY

20-06-2013

 

- Mieszkam w Nowinach od 1962 roku. Tu poznałem tę piękną dziewczynę, która siedzi obok mnie. Nasze pokolenie zrobiło dobrą robotę. Osiedle dziś jest piękne. Wielu nam zazdrości i chwali jakiego mamy dobrego gospodarza. Wójt pamięta o osobach starszych i o samotnych, a nie wszyscy mają rodziny. Wiele należy zawdzięczać wójtowi i gminie. Dbajmy o to, co mamy. Tłumaczmy dzieciom i wnuczkom, żeby to szanowali – mówił Tadeusz Gwarda, który wraz z żoną Gertrudą i trzynastoma innymi parami z gminy Sitkówka – Nowiny świętował 20 czerwca 2013 r. Złote Gody.

 

20 czerwca 2013 r. 50 – lecie ślubu obchodziło 14 par z gminy Sitkówka – Nowiny - 8 z Nowin, 3 z Zagród, 2 ze Zgórska i 1 z Szewc:

 1. Małgorzata i Jarosław Dąbek z Zagród
 2. Wiesława i Stanisław Furmanek z Nowin
 3. Tadeusz i Gertruda Gwarda z Nowin
 4. Wanda i Roman Jas ze Zgórska
 5. Cecylia i Leon Jakubczyk z Nowin
 6. Teresa i Stefan Kołodziej z Nowin
 7. Krystyna i Stefan Kurdek z Nowin
 8. Urszula i Lucjan Kruzel z Zagród
 9. Krystyna i Stanisław Kania z Nowin
 10. Janina i Tadeusz Kurtek ze Zgórska
 11. Janina i Adam Karbownik z Szewc
 12. Jadwiga i Marian Szwed z Nowin
 13. Janina i Henryk Sokołowscy z Zagród
 14. Teresa i Jerzy Waśko z Nowin

W uroczystości zorganizowanej przez Marię Turczyn, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sitkówce – Nowinach, wzięły udział rodziny jubilatów. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie przez wójta gminy Stanisława Baryckiego medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Wójtowi gminy towarzyszyli: zastępca wójta Krzysztof Rym, skarbnik gminy Joanna Młynarczyk – Kusińska i Grażyna Górecka – kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy. Oprócz medali małżonkowie otrzymali także drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy: poduszki, kołdry i koce. Było wyśpiewane życzenie „stu lat” przy lampce szampana i tort.

- Każde małżeństwo ma w życiu chwile radosne i problemy, z którymi musi się uporać. Chciałem wam podziękować za ten trud, który ponieśliście. Pamiętajcie, że wszyscy pracowaliście dla dobra Polski – mówił wójt Stanisław Barycki.

W imieniu jubilatów dziękował Tadeusz Kurtek. – To bardzo przyjemne, że ktoś się nad nami pochyla. Mieszkam od kilku lat na terenie tej gminy, ale uważam że to najpiękniejsze miejsce z całego mojego życia. Państwu życzę tego, czego i sobie: zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia – mówił Tadeusz Kurtek. – Jestem szczęśliwcem. Całe życie udało mi przepracować w jednym zakładzie – ZPW Trzuskawica – dodał.

Gratulacje jubilatom złożył także obecny na uroczystości Jacek Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła”. – Gratuluje państwu i życzę kolejnych spędzonych razem lat. Wszystkiego najlepszego na dalszej drodze życia – mówił Jacek Kania.

Tadeusz Gwarda z Nowin stwierdził, że jest chyba jednym z najmłodszych uczestników uroczystości. - Mieszkam w Nowinach od 1962 roku. Tu poznałem tę piękną dziewczynę, która siedzi obok mnie. Nasze pokolenie zrobiło dobrą robotę. Osiedle dziś jest piękne. Wielu nam zazdrości i chwali jakiego mamy dobrego gospodarza. Wójt pamięta o osobach starszych i o samotnych, a nie wszyscy mają rodziny. Wiele należy zawdzięczać wójtowi i gminie. Dbajmy o to, co mamy. Tłumaczmy dzieciom i wnuczkom, żeby to szanowali  – mówił Tadeusz Gwarda.

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet