Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Pamiętajmy o właściwym oznakowaniu posesji

26-03-2015

 

Właściciele posesji powinni zadbać o ich oznakowanie w widocznym miejscu. Czytelna tabliczka z nazwą ulicy i numerem posesji to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale przede wszystkim to bardzo duże ułatwienie między innymi dla służb ratunkowych, gdy muszą błyskawicznie dotrzeć pod wskazany adres.

 

– Właściwe oznakowanie posesji ma szczególne znaczenie w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek oraz służb ratunkowych – tłumaczy Marcin Wojcieszyński, radny Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, przewodniczący Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej. – Właściciele nieruchomości nie są w pełni świadomi konsekwencji tego, że brak tabliczki z numerem porządkowym budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na interwencję policji bądź przyjazd karetki pogotowia. Często zdarza się bowiem, że ratownicy medyczni, strażacy lub policjanci błądzą po terenie, pytając o konkretny adres wezwania. Tym samym, tracą bezcenne sekundy, minuty, które mogą uratować czyjeś życie – dodaje.

Przypominamy, że obowiązek umieszczenia widocznego oznakowania przez właściciela posesji określa art. 64 Kodeksu Wykroczeń:

§ 1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

 § 2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

 

Pamiętajmy, że konieczność oznaczenia numerami budynków mieszkalnych to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet