Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

MIESZKAŃCY POSZKODOWANI PODCZAS GRADOBICIA

20-06-2013

 

UWAGA

 

Urząd Gminy w Sitkówce- Nowinach informuje, iż od dnia 21.06.2013 roku będą powołane komisje do szacowania strat w związku z gradobiciem jakie miało miejsce w dniu 18.06.2013 roku.

Prosi się mieszkańców tutejszej Gminy, którzy w dniu 18.06.2013 r. ponieśli straty w wyniku gradobicia o telefoniczne zgłoszenie tego faktu pod nr telefonu (41) 347-50-00,  ewentualnie o wypełnienie wniosku o szacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie rolnym - www.nowiny.com.pl.

Po oszacowaniu strat przez komisje Wójt Gminy Sitkówka- Nowiny w celu uruchomienia środków na zasiłki celowe z budżetu państwa  sporządzi i przedstawi Wojewodzie listę uszkodzonych lub zniszczonych budynków/ lokali mieszkalnych w poszczególnych miejscowościach z adresem, opisem szkody i szacowaną kwotą każdego zasiłku.

Po dokonaniu wstępnej weryfikacji danych zawartych w w/w listach Wojewoda sporządzi zbiorczą listę zasiłków z terenu województwa i zawnioskuje do Ministra Administracji i Cyfryzacji o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Mieszkańcy, którzy ponieśli straty w budynkach mieszkalnych/lokalach mieszkalnych mogą złożyć podanie /wniosek o pomoc po sporządzeniu przez komisje szacunkowych wycen poniesionych strat w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych.

Wniosek o pomoc będzie do pobrania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub na stronie internetowej Urzędu Gminy: www.nowiny.com.pl.

 

Wniosek o szacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie domowym w związku z gradem w dniu 18 czerwca 2013 r. - wersja pdf

 

 

Wniosek o szacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie domowym w związku z gradem w dniu 18 czerwca 2013 r. - wersja word

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet