Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej za nami

24-03-2015

 

Już po raz kolejny w Gminie Sitkówka-Nowiny odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Kolejną edycję Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, zorganizowano w celu popularyzacji znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

Eliminacje gminne tegorocznego turnieju odbyły się 20 marca w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz. W Turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Sitkówka-Nowiny.

Tradycyjnie już uczestnicy turnieju musieli najpierw wykazać się wiedzą pożarniczą, rozwiązując test składający się z zamkniętych zadań. Eliminacje gminne zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: grupa I- uczniowie szkół podstawowych oraz grupa II – uczniowie gimnazjów. Rywalizacja była zacięta, a młodzież wykazała się dużą wiedzą.

Fundatorem nagród był Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny. W roli obserwatorów uczestniczyli opiekunowie z poszczególnych szkół z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie: Przewodniczący Komisji mł. kpt. Marcin Korytnicki – Komenda Miejska PSP w Kielcach, kpt. Marek Dyk z PSP w Kielcach – sekretarz oraz jako członek druh Marcin Głogowski, Komendant Gminny Związku OSP RP w Sitkówce-Nowinach.

 

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą

Turniej rozpoczęto od zapoznania uczestników z regulaminem turnieju wiedzy pożarniczej. Następnie rozdano pytania testowe i uczniowie mogli przystąpić do pracy. Jak się później okazało, wykazali się nie lada wiedzą. Kiedy sprawdzono już testy i podsumowano wyniki, okazało się, że w przypadku Szkół Podstawowych konieczna będzie dogrywka ustna, ponieważ uczestnicy zdobyli taką samą ilość punktów. Po dogrywce komisja wytypowała czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych. W bieżącym roku najwyższym poziomem wiedzy w kategorii Szkół Podstawowych wykazał się Mateusz Szymkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kowali. Na miejscu drugim w tej kategorii uplasowała się Marta Bartkiewicz z SP Nowinach, a na miejscu trzecim Anna Krajewska –również z SP w Nowinach.

W kategorii szkół gimnazjalnych na miejscu pierwszym znalazł się Patryk Pawłowski z Gimnazjum w Nowinach. – Wiedza zdobyta w czasie nauki do tego turnieju bez wątpienia przydaje się w sytuacjach zagrożenia. Dlatego zachęcam wszystkich, aby pogłębiali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa – przekonywał Patryk Pawłowski tuż po ogłoszeniu wyników, który przyznał, że nie spodziewał się wygranej. – Zajęcie pierwszego miejsca bardzo mnie zaskoczyło. Z całą pewnością będzie to motywacja do jeszcze głębszego poszerzania wiedzy w temacie bezpieczeństwa przeciwpożarowego – zapewniał Patryk Pawłowski. A tuż za laureatem pierwszego miejsca na miejscu drugim uplasowała się Julia Polak z Gimnazjum w Nowinach. Miejsce trzecie na podium zajął Damian Litwin z Gimnazjum w Nowinach.

Jak podkreślali zwycięzcy, żaden z nich wygranej się nie spodziewał, chociaż do konkursu wszyscy podeszli bardzo poważnie. Zdobywcy pierwszych miejsc zgodnie też zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby godnie reprezentować Gminę Sitkówkę-Nowiny podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się już w kwietniu. Potem zwycięzców czekać będą eliminacje wojewódzkie i w końcu ogólnopolskie. Za naszych mistrzów trzymamy kciuki i życzymy, aby znaleźli się na jak najwyższym podium.

Wręczenie cennych nagród

Na zakończenie turnieju wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz pogratulował laureatom oraz wszystkim uczestnikom chęci do nauki, a ich opiekunom złożył podziękowania za trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków. – Zdobyta wiedza bez wątpienia przyda się w życiu codziennym. Mam nadzieję, że z każdym rokiem w turnieju weźmie udział jeszcze większa liczba osób – wyraził nadzieję wójt Sebastian Nowaczkiewicz, który sam jest strażakiem należącym do OSP Szewce.

Młodszy Kapitan Marcin Korytnicki z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach wraz z Marcinem Głogowskim, Komendantem Gminnym Związku OSP RP w Sitkówce-Nowinach złożyli podziękowania organizatorom za doskonałe zorganizowanie tegorocznych eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, a uczestnikom turnieju pogratulowali wiedzy i umiejętności.

Uczestnicy turnieju otrzymali honorowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Sitkówka-Nowiny.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach.

 

Agnieszka Olech

 

Poniżej przedstawiamy miejsca na podium w poszczególnych grupach wiekowych:

 

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe

I miejsce Mateusz Szymkiewicz – SP Kowala

II miejsce Marta Bartkiewicz – SP Nowiny

III miejsce Anna Krajewska – SP Nowiny

 

II grupa wiekowa – gimnazja

I miejsce Patryk Pawłowski – Gimnazjum w Nowinach

II miejsce Julia Polak – Gimnazjum w Nowinach

III miejsce Damian Litwin – Gimnazjum w Nowinach

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet