Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

Mszą Świętą uczczono Pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

06-03-2015

 

W Gminie Sitkówka-Nowiny uczczono pamięć „Żołnierzy wyklętych – Niezłomnych”. To właśnie w Ich intencji w kościele p.w. Chrystusa odkupiciela w Nowinach odbyła się uroczysta msza święta. Obchody uświetnił występ Gminno-Szkolnej Orkiestry Dętej z Sitkówki-Nowiny.

 

Dzień 1 marca – na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku – ustanowiono w Polsce Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 

Podczas uroczystości obecne były władze gminy Sitkówka-Nowiny z wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem na czele oraz Przewodniczącym Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, Łukaszem Barwinkiem, a także radnymi i mieszkańcami. Gościem honorowym spotkania był płk Mirosław Smerdzyński.

Patriotyczne kazanie wygłosił tego dnia proboszcz nowińskiej parafii, ksiądz Józef Kubicza, a uroczystości upamiętniające „Żołnierzy Wyklętych” uświetnił koncert o tematyce niepodległościowej w wykonaniu Gminno-Szkolnej Orkiestry Dętej z Sitkówki-Nowiny. Podczas mszy Orkiestra zagrała: „Pod Twą Obronę”, „Modlitwa Partyzancka”, Z dawna Polski”, „Kłaniam się Tobie” oraz „Hejnał na Podniesienie”.

Jak podkreślano podczas uroczystości, celem tego święta jest oddanie hołdu bohaterskim żołnierzom, którzy oddali swoje życie na ołtarzu historii, w walce o wolność i suwerenność Polski.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet