Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

Druhowie strażacy z Szewc podsumowali miniony rok

06-03-2015

 

Marzec to miesiąc podsumowań pracy strażackiej poszczególnych jednostek. W minioną sobotę odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Szewcach. Podczas spotkania nie tylko podsumowano działalność za rok 20114, ale przedstawiono również plany na rok 2015.

 

Druhowie z jednostki OSP w Szewcach przedstawili sprawozdanie z działalności za rok 2014, odczytano sprawozdanie finansowe oraz protokół Komisji Rewizyjnej. Jak poinformowano, w minionym roku strażacy z Szewc wyjeżdżali do akcji 33 razy, w tym 4 razy do pożarów, 7 razy do likwidacji miejscowych zagrożeń i 22 razy do tak zwanych wyjazdów gospodarczych. W 2014 roku fałszywych alarmów nie było. Warto dodać, że jednostka OSP Szewce liczy sobie 42 członków. W minionym roku 2014 w szeregi jednostki dołączyło sześciu nowych członków. – To budujące, że jednostka rozwija się w takim tempie i chce do niej należeć coraz więcej młodych ludzi – podkreślał Marek Dyk, dowódca jednostki JRG3 z Kielc, który pogratulował strażakom bojowej postawy. Przedstawił on również plany rozwoju, wsparcia oraz szkoleń, jakie zostaną przeprowadzone dla druhów ochotników w bieżącym roku.

Uczestniczący w zebraniu wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz, pogratulował Zarządowi OSP Szewce uzyskanego absolutorium, jak również podziękował za zaangażowanie i działalność ratowniczo-gaśniczą na terenie gminy Sitkówka-Nowiny. – Zrobimy wszystko, aby jednostka z Szewc znalazła się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym – zapowiedział wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Będę dążył też do tego, aby remiza w Szewcach została rozbudowana i nie służyła, tak jak do tej pory, jedynie za garaż. Będziemy chcieli pozyskać na ten cel unijne dofinansowanie – podkreślał wójt Nowaczkiewicz, dziękując jednocześnie druhom za dotychczasową działalność. Do tych podziękowań dołączył się również Przewodniczący Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, Łukasz Barwinek. – Wraz z radnymi widzimy potrzebę doposażenia naszych straży. Im bardziej nasi druhowie będą przeszkoleni, im lepszy sprzęt będą posiadać, tym bardziej mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie – zaznaczył Przewodniczący Łukasz Barwinek, zapewniając o przychylności Rady Gminy Sitkówka-Nowiny.

Swoją pomoc dla jednostki zadeklarował także obecny podczas spotkania Wicestarosta Powiatu Kieleckiego, Zenon Janus. – Dziękuję wszystkim druhom z Szewc za poświęcenie i pracę społeczną na rzecz drugiego człowieka. W miarę możliwości zawsze będę wspierał wasze działania – zapewnił Wicestarosta Zenon Janus. Podobne deklaracje podczas spotkania z druhami złożył Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. – Chcemy aktywnie wspierać jednostki strażacki zarówno poprzez wsparcie rzeczowe, jak i finansowe – mówił prezes Henryk Milcarz.

W spotkaniu podsumowującym działalność OSP z Szewc wziął również udział nowo wybrany prezes Gminnego Zarządu OSP w Gminie Sitkówka Nowiny, Michał Kasperek oraz komendant gminny OSP Marcin Głogowski, również nowo wybrany na to stanowisko. Uczestnikami byli także radni, sołtysi i zainteresowani mieszkańcy.   

Na zakończenie wręczono poszczególnym druhom dyplomy ukończenia specjalistycznych kursów.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet