Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

Sitkówka-Nowiny otworzy się na inwestorów

04-03-2015

 

Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz spotkał się wczoraj w Warszawie z wiceministrem gospodarki Arkadiuszem Bąkiem. Obaj panowie rozmawiali w cztery oczy na temat promowania gminy Sitkówka-Nowiny wśród inwestorów oraz możliwości stworzenia na naszym terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Ministerstwo Gospodarki było miejscem spotkania wójta gminy Sitkówka-Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza z wiceministrem Arkadiuszem Bąkiem. Podczas spotkania w pierwszej kolejności poruszono temat możliwości promowania gminy Sitkówka-Nowiny wśród inwestorów. – Chciałbym między innymi stworzyć we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych ofertę dla inwestorów w ramach programu „Invest in Poland”. Pracownicy PAIiIZ przeprowadzą audyt naszych obszarów inwestycyjnych, na podstawie którego stworzą wspólnie z nami specjalną ofertę i prezentację naszej gminy – poinformował tuż po spotkaniu z wiceministrem Arkadiuszem Bąkiem wójt gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastian Nowaczkiewicz. – Podczas spotkania poruszyłem też temat dotyczący możliwości stworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenach inwestycyjnych w Nowinach. Wiemy, że inwestorzy lokalizujący swoje firmy na terenach należących do SSE mają wiele przywilejów, głównie chodzi o ulgi podatkowe, dzięki czemu chętniej inwestują na danym terenie. Zależy nam na ściągnięciu znaczących inwestorów, którzy dadzą nowe miejsca pracy – podkreślił wójt Nowaczkiewicz. – Myślę, że tereny inwestycyjne z obszaru naszej gminy mogłyby zostać włączone do Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będę o to zabiegał – zapewnił wójt, który na zakończenie rozmów zaprosił wiceministra Arkadiusza Bąka do wzięcia udziału w spotkaniu władz samorządowych gminy Sitkówka-Nowiny z lokalnymi przedsiębiorcami, jakie zaplanowano na 24 kwietnia.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet