Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 26 lutego 2021   |   Imieniny: Aleksander, Mirosław

Aktualności

 

 

60 ton warzyw i owoców rozdali mieszkańcom

04-03-2015

 

37 ton jabłek przywiezionych dwoma tirami i 23 tony marchewek, które przyjechały wypełnionym po brzegi tirem – to wszystko rozdano w pierwszy poniedziałek marca mieszkańcom gminy Sitkówka-Nowiny. Pomimo deszczu po darmowe owoce i warzywa przybyły prawdziwe tłumy.

 

Jabłka i marchewki przyjechały do gminy Sitkówka-Nowiny trzema tirami. Łącznie 60 ton owoców i warzyw. Przez dwa dni rozładowywali je mocno zaangażowani w akcję radni Klubu Wspólne Dobro przy pomocy pracowników interwencyjnych. – Każda rodzina zamieszkująca na terenie gminy Sitkówka-Nowiny mogła zabrać po jednej skrzynce jabłek i jednym worku marchewki – poinformował Łukasz Barwinek, Przewodniczący Gminy Sitkówka-Nowiny, który ciężkie skrzynie jabłek i wielkie worki marchewek przez cały poniedziałek rozdawał mieszkańcom wraz z radnymi Klubu Wspólne Dobro – Zofią Duchniak, wiceprzewodniczącą Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, Arturem Podczasiakiem, inicjatorem pierwszej akcji rozdawania owoców oraz Eugeniuszem Czerwiakiem, Waldemarem Kasprzykiem, Michałem Kurtkiem i Marianem Wilkiem. W dźwiganiu całych ton owoców i warzyw pomagali im pracownicy interwencyjni.

Zorganizowana już po raz drugi akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Od samego rana do kaplicy obok kościoła p.w. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach, gdzie dzięki uprzejmości księdza proboszcza Józefa Kubiczy były składowane owoce i warzywa, ustawiła się długa kolejka. – Z jabłek będzie pyszna szarlotka – mówiła jedna z mieszkanek potwierdzając, że pomysł zorganizowania akcji był strzałem w dziesiątkę. Pozostali byli podobnego zdania. – Dziękujemy za te wszystkie owoce i warzywa. Bardzo przydadzą się na soki dla dzieci – mówili inni pytani o to, co zrobią z tak dużą ilością owoców i warzyw. – Nic się nie zmarnuje – zapewniali zgodnie mieszkańcy.

Akcję zorganizowaną w ramach współpracy wójta gminy Sitkówka-Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza oraz radnych Klubu Wspólne Dobro ze Stowarzyszeniem Bonum Publicum oraz Bankiem Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim chwaliła radna Powiatu Kieleckiego, Bogumiła Kowalczyk. – To świetna akcja. Ludzie mają dodatkowe źródła witamin. Radni rozdają pełnowartościowe, wysokiej jakości produkty. Zarówno jabłka, jak i marchewki są zdrowe i pożywne. Z takich ilości, jakie dostają ludzie, można zrobić sporo przetworów – podkreślała Bogumiła Kowalczyk, radna Powiatu Kieleckiego. 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie darmowymi owocami i warzywami, władze gminy już zapowiadają kolejne takie akcje. – Po raz pierwszy akcję rozdawania owoców zorganizowaliśmy w ubiegłym roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. To już druga akcja, podczas której rozdajemy dodatkowo też marchew. Muszę przyznać, że ilość ludzi i zainteresowanie drugą akcją bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Widać potrzebę i na pewno będziemy się starali powtórzyć rozdawanie owoców i warzyw, być może już po Świętach Wielkanocnych – zapowiedział wójt Sebastian Nowaczkiewicz, składając jednocześnie podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję. – Dziękuję za okazaną przychylność księdzu proboszczowi Józefowi Kubiczy, który udostępnił kaplicę, gdzie składowane były jabłka i marchewki. Dziękuję także wszystkim radnym z Klubu Wspólne Dobro, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia. Poświęcili też dwa dni na rozładowanie trzech tirów i jeden na rozdanie tego wszystkiego. Byli tacy, którzy musieli wziąć urlopy. Wszyscy dużo się nadźwigali. Przypomnę, że łącznie było 60 ton owoców i warzyw. Za to poświęcenie dziękuje wszystkim w imieniu mieszkańców – podkreślał wójt.

– Dla ludzi to robimy – zgodnie mówili zmęczeni, ale jak widać było ogromnie zadowoleni radni. – Satysfakcja jest większa niż zmęczenie – przyznali. – Cieszymy się, że ludzie tak licznie odpowiedzieli na naszą akcję. Będziemy starali się zorganizować kolejne – zapewnili radni.

Należy podkreślić, że rozdawanie jabłek i marchewek trwało od samego rana do późnego wieczora. Łącznie rozdano 60 ton owoców i warzyw.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet