Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

Łukasz Barwinek Przewodniczącym Zgromadzenia MZWIK

30-01-2015

 

Wczoraj, podczas Zgromadzenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach odbyły się wybory nowego Przewodniczącego. W tajnym głosowaniu do pełnienia tej funkcji wybrano Łukasza Barwinka, Przewodniczącego Rady Gminy Sitkówka-Nowiny.

 

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach powołano w 1992 roku, a utworzyły go cztery gminy: Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk. Celem ZMWiK było wspólne rozbudowywanie infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej przy wykorzystaniu  istniejącej oczyszczalni ścieków w Sitkówce dla potrzeb tych gmin.

W skład Zgromadzenia z mocy prawa wchodzą wójtowie gmin uczestniczących w Związku, a dodatkowych przedstawicieli wyznacza Rada Gminy. Przewodniczący Rady Gminy Sitkówka-Nowiny został wyznaczony na drugiego przedstawiciela Związku z ramienia gminy Sitkówka-Nowiny – pierwszym z mocy ustawy jest wójt Sebastian Nowaczkiewicz – podczas grudniowego posiedzenia sesji Rady Gminy Sitkówka-Nowiny. Był on wtedy jedynym zgłoszonym kandydatem do pełnienia tej funkcji, a za przyjęciem jego kandydatury zagłosowali jednomyślnie wszyscy radni.

Wczoraj, Łukasz Barwinek – Przewodniczący Rady Gminy Sitkówka-Nowiny – w wyniku tajnego głosowania w oparciu o Statut MZWiK większością głosów został wybrany na Przewodniczącego Zgromadzenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach. Jak podkreślał, tym faktem był mile zaskoczony. – Dołożę wszelkich starań, aby swoje zadania wypełniać jak najrzetelniej – zapewnił tuż po objęciu funkcji Przewodniczącego MZWiK Łukasz Barwinek, Przewodniczący Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, dziękując tym samym za zaufanie członkom Zgromadzenia MZWiK.

Agnieszka Olech

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet