Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek

27-01-2015

 

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiały w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach w minioną niedzielę. To właśnie tu, nasi rodzimi artyści licznie wystąpili w XVI już Koncercie Kolęd i Pastorałek. Organizatorem wydarzenia był wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach oraz Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach.

 

Niezwykły koncert rozpoczął się od powitania wszystkich przybyłych gości i występu solowego Henryki Brzozy, która zaprezentowała specjalnie przygotowaną na to wyjątkowe wydarzenie gawędę własnego autorstwa. Podczas Koncertu można było także podziwiać zespoły śpiewacze Szewczanki i Bolechowiczanie, zespół obrzędowy Kowalanki, Chór Nowina, a także dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych z Nowin i z Bolechowic oraz Zespół „Tu i Teraz” z Publicznego Gimnazjum w Nowinach pod dyrekcją Alicji Lasoty. Wszyscy artyści zaprezentowali po dwa utwory. Koncert poprowadziły uczennice Szkoły Podstawowej w Nowinach Ola Cęcek i Monika Pypeć.

Na zakończenie koncertu wójt Sebastiana Nowaczkiewicza podziękował wszystkim wykonawcom oraz tym, którzy włączyli się w organizację wydarzenia, a w szczególności księdzu Kanonikowi Józefowi Kubiczy, proboszczowi parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. – Dziękuję wszystkim za dostarczenie wspaniałych wrażeń. Jestem przekonany, że tegoroczny Koncert Kolęd i Pastorałek na długo zapadnie w naszej pamięci – podkreślał wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Ostatnim akcentem XVI Koncertu Kolęd i Pastorałek było zaproszenie przed ołtarz wszystkich artystów wraz z władzami samorządowymi i wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Celem XVI Koncertu Kolęd i Pastorałek jest upowszechnianie piękna polskich kolęd i pastorałek oraz kształtowanie wartości duchowej, zachęcanie do wspólnego tradycyjnego kolędowania w jak najszerszych kręgach, a także umożliwienie naszym rodzimym artystom twórczej prezentacji.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet