Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 9 lipca 2020   |   Imieniny: Lukrecja, Weronika

Aktualności

 

 

Koncert życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka w nowińskim Przedszkolu

26-01-2015

 

Znowu było wyjątkowo w Przedszkolu Samorządowym imienia „Pluszowego Misia” w Nowinach z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tym razem przedszkolaki wspólnie z rodzicami wystąpiły w specjalnym koncercie życzeń. Były skecze, piosenki, a nawet autorskie wiersze rodziców, a wszystko to z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Ten dzień Babci i Dziadka zapisze się w historii Przedszkola złotymi literami.

 

– Pomysł na tego typu wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka zrodził się właściwie z obserwacji zaangażowania w życie przedszkola rodziców – zdradziła Beata Bujak, wychowawczyni sześciolatków. – Z tymi rodzicami i przedszkolakami pracujemy już czwarty rok. Rodzice chętnie nas wspierają w różnego rodzaju działaniach, dlatego postanowiłyśmy zaproponować im samodzielne przygotowanie scenek – opowiada Bożena Tamborska, wychowawczyni sześciolatków. – Same do końca nie wiedziałyśmy jakie niespodzianki przygotują rodziny dla dziadków, aczkolwiek pomagałyśmy w doborze rekwizytów, czy strojów. Była to jednak niespodzianka i dla nas. Wszyscy spisali się znakomicie – podkreślały zgodnie obie wychowawczynie.

W wyjątkowy koncert życzeń dla Babć i Dziadków zaangażowali się rodzice, występując razem ze swoimi dziećmi. Wszyscy bawili się znakomicie, a tremy wcale nie było po nikim widać, choć rodzice zgodnie przyznali, że stres był spory. – Przygotowując się do dzisiejszego przedstawienia wszyscy całymi rodzinami ciężko pracowaliśmy. Przedsięwzięcie było dla nas bardzo stresujące – przyznała Grażyna Borkowicz, mama Marysi. – To było duże wyzwanie, które warto było jednak podjąć. Nawet udało się zaprosić do czynnego udziału w zabawie dziadków. W związku z czym, mieliśmy tu pełną integrację. Na pewno zapamiętamy wszyscy to wydarzenie na długo – dodała.

O tym, że tegoroczny Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu grupy sześciolatków był wyjątkowy, mówili wzruszeni sami bohaterowie dnia. – Oglądając tegoroczne przedstawienie z całą pewnością wszyscy odnieśliśmy wielkie wrażenie i niesamowite wzruszenie. Dla mnie osobiście było to ogromne przeżycie. Dzisiaj naprawdę było wyjątkowo – zaznaczyła Bożena Pręndota, Babcia Julki.

Po aktorskich wspólnych wystąpieniach przedszkolaków i rodziców, które zostały przygotowane specjalnie dla ukochanych Dziadków, maluchy zaśpiewały razem piosenkę, a nawet odtańczyły Poloneza. W końcu przyszedł czas na słodki poczęstunek, a na zakończenie uroczystości przedszkolaki wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i złożyły życzenia.

Ten wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w nowińskim Przedszkolu z całą pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 983 hPa
Wiatr: 2 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet