Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

Szkoła Podstawowa w Nowinach przygotowuje się do przyjęcia kolejnych grup 6-latków

20-01-2015

 

W Szkole Podstawowej w Nowinach powstanie kolejna już sala dla 6-latków nowoczesnym wyposażeniem. Wszystko za pieniądze pozyskane z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nowe wyposażenie klasy dla 6-latków będzie kosztowało 10 tysięcy złotych. Warto przypomnieć, że jedna tak nowocześnie wyposażona sala dla 6-latków w nowińskiej szkole podstawowej już jest.

 

Nowoczesne i wygodne pojedyncze stoliki, meble z szafkami dla każdego ucznia, biurko dla nauczyciela, a także liczne pomoce dydaktyczne – to wszystko zostanie zakupione do kolejnej już sali w Szkole Podstawowej w Nowinach stworzonej z myślą o 6-latkach. – Jedną tak nowocześnie wyposażoną salę dla 6-latków już mamy. Ta będzie kolejna – poinformowała dyrektor SP w Nowinach, Joanna Wojcieszyńska. – Na wyposażenie drugiej sali dla 6-latków udało nam się pozyskać 10 tysięcy złotych dofinansowania z rezerwy subwencji oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wniosek o pozyskanie tych środków mogły składać jedynie te szkoły, w których istnieją już klasy składające się z samych 6-latków. U nas taka klasa już istnieje i mamy nadzieję, że w przyszłości będą kolejne – podkreśla dyrektor Joanna Wojcieszyńska.

 

SP w Nowinach stworzyła idealne warunki dla 6-latków

Szkoła Podstawowa w Nowinach jako jedyna w gminie i jedna z nielicznych szkół w powiecie kieleckim utworzyła klasę pierwszą składającą się z samych 6-latków. Stworzono im tu idealne warunki do pracy i zabawy. - Pierwszaki mają przestronną salę lekcyjną dostosowaną do potrzeb młodszych dzieci. Sala ma wyodrębnioną część do nauki, zabawy i odpoczynku. Jest wyposażona w nowe, odpowiedniej wielkości meble i szafki, w których dzieci pozostawiają część swoich podręczników i przyborów. Zakupiliśmy też atrakcyjne, kolorowe pomoce – wymienia dyrektor Joanna Wojcieszyńska.

Poza tym, maluchy mogą korzystać z placu zabaw, wykonanego w połowie ze środków unijnych. Nawet łazienki dostosowano do potrzeb małych dzieci, zmieniono także czas korzystania ze stołówki. – Chcemy, żeby maluchy czuły się u nas jak najlepiej. W związku z tym, postanowiliśmy, że nasi najmłodsi uczniowie będą korzystali ze szkolnej stołówki w innym czasie niż pozostali. To daje im większy komfort i spokój w spożywaniu posiłków – tłumaczy dyrektor Joanna Wojcieszyńska.

Jest 10 tysięcy złotych z MEN na wyposażenie kolejnej Sali dla 6-latków

W sierpniu minionego roku złożony został wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o pozyskanie pieniędzy z rezerwy subwencji oświatowej na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne kolejnego pomieszczenia dla dzieci sześcioletnich. W ostatnim tygodniu grudnia szkoła otrzymała 10 tysięcy złotych dotacji z tej rezerwy. – Wkrótce przygotujemy salę dla kolejnej grupy dzieci 6-letnich. Już złożyliśmy zamówienie na 22 pojedyncze stoliki z krzesełkami, kolorowe mebelki z szafeczkami dla każdego dziecka, stolik dydaktyczny z pomocami, a także liczne pomoce dydaktyczne – powiedziała dyrektor Joanna Wojszyńska. –Mamy nadzieję, że coraz więcej rodziców będzie posyłać swoje sześcioletnie pociechy do szkoły. Z naszych obserwacji wynika, że radzą sobie one bardzo dobrze. Dzieciom sześcioletnim stworzyliśmy w naszej szkole wyjątkowo komfortowe warunki edukacyjne – zapewnia dyrektor SP w Nowinach, Joanna Wojcieszyńska.

Należy podkreślić, że zakupu wyposażenia kolejnej sali dla sześciolatków dokonano dzięki akceptacji Rady Gminy, która w drodze podjętej uchwały dokonała zmian w budżecie. – Dzięki temu mogliśmy wykorzystać przekazane przez MEN pieniądze. Cieszymy się, że kolejna sala w naszej szkole zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce – zaznaczyła dyrektor Joanna Wojcieszyńska.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet