Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: wtorek 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Karol

Aktualności

 

 

Jasełka w świetlicy w Nowiach

19-12-2014

 

18 grudnia w Świetlicy przy GOK „Perła” w Nowinach odbyło się coroczne Spotkanie Jasełkowe. W tym roku jednak spotkanie to miało podwójną okazję, bowiem Świetlica obchodziła także 10-lecie swego istnienia.

 

Zatem oprócz tradycyjnego już przedstawienia nawiązującego do historii Bożego Narodzenia, dzieci przygotowały dla swoich gości specjalny wiersz opowiadający o ostatnich dziesięciu latach w świetlicy. Zawarł on w swojej treści najważniejsze wydarzenia, sytuacje, które miały miejsce oraz ludzi związanych z tym miejscem. Wysłuchaliśmy także kilka pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dziewczynek – Wiktorii Chołuj, Magdy Lasoty i Wiktorii Fałek. W tym miejscu serdecznie dziękujemy pani Ewelinie Włodarskiej – psycholog na co dzień pracującej w SP w Nowinach, za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu jednego z występów.

Wykonaliśmy także pamiątkowy album, który w formie fotograficznego sprawozdania przedstawia wszystkie najważniejsze wydarzenia z ostatnich dziesięciu lat.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe również przybrało nieco inną niż dotychczas formę – dzieci podjęły się  bowiem o wiele trudniejszego zadania – większość kwestii tym razem rzeba było zaśpiewać. Fakt ten przysporzył też nieco większego, niż zwykle, zamieszania – ale jak zgodnie stwierdzili nasi gości – takie drobne potknięcia w wykonaniu dzieci to coś zupełnie naturalnego i dodającego całemu przedstawieniu humoru i ciepłej, bardziej swobodnej atmosfery.

Po wysłuchaniu wszystkich przygotowanych występów, przybyli goście, a wśród nich – Sebastian Nowaczkiewicz – Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Łukasz Barwinek – Przewodniczący Rady Gminy, Ewa Kopolovets – Kierownik GOPS, Mirosława Ślusarczyk – pierwszy pracownik świetlicy, Bogumiła Kowalczyk – radna Rady Powiatu Kieleckiego, przedstawiciele Komisji Oświaty, Kultury i Sportu działającej przy Radzie Gminy Sitkówka-Nowiny – Eugeniusz Czerwiak i Marcin Wojcieszyński oraz dyrektor GOK „Perła” Jacek Kania, wzięli udział w losowaniu specjalnych humorystycznych życzeń ukrytych w kolorowych balonach, co niewątpliwie przysporzyło wszystkim wiele śmiechu i radości. Na zakończenie wspólnie z dziećmi, zaśpiewał kolędę wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Spotkania jasełkowe w świetlicy są już tradycją i mamy nadzieję, że w ciągu kolejnych dziesięciu lat nie zabraknie nam, ani dzieci chętnych do udziału w przedstawieniach, ani zadowolonych, wspaniałych gości!

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 1 °C
Ciśn.: 966 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet