Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 9 lipca 2020   |   Imieniny: Lukrecja, Weronika

Aktualności

 

 

Kiermasz ozdób świątecznych

17-12-2014

 

Ręcznie wykonane bombki, choinki, stroiki, aniołki i ozdoby świąteczne, a nawet świąteczne kartki – to wszystko można było zakupić podczas kiermaszu ozdób świątecznych, który po raz pierwszy odbył się na korytarzach Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny.

 

Podczas kiermaszu ozdób świątecznych zaprezentowali się artyści z Gminy Sitkówka-Nowiny, wśród których znalazły się „Nowinianki”, czyli panie z sekcji plastycznej z Klubu Seniora, „Kowalanki” oraz Klub Miniaturka. Swoje dzieła prezentowali także przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Fanisławicach. Rękodzieło świąteczne cieszyło się sporą popularnością. – Tego typu wyroby bardziej się podobają od tych komercyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że wymagają one więcej pracy i są czasami może droższe od tych gotowych produktów w sklepie, w związku z czym trudniej je sprzedać. Jednak z całą pewnością bardziej cieszą oko, niż te sklepowe ozdoby świąteczne – podkreślała Marzena Porzucek prowadząca warsztaty plastyczne z „Nowiniankami”. – Co roku podtrzymujemy tradycję robienia ozdób świątecznych, aby ta tradycja trwała jak najdłużej – powiedziały panie z zespołu obrzędowego „Kowalanki” Jadwiga Brzoza i Stefania Golenia, przyznając, że wykonanie takich ozdób wcale nie jest łatwe. – Trzeba dużo precyzji i spokoju. Wtedy wszystko się udaje – zdradziły Panie.

Podczas kiermaszu w Urzędzie Gminy Sitkówka-Nowiny można było zakupić niezwykłe ozdoby świąteczne wykonane nie tylko przez naszych rodzimych artystów, ale też przez osoby niepełnosprawne. – Nasze ozdoby wykonują podopieczni warsztatów w ramach terapii zajęciowej. Podczas zajęć uczą się spokoju i opanowania. Można więc powiedzieć, że wykonywanie ozdób świątecznych, jak również innego rodzaju rękodzieła ma dobroczynny wpływ na rehabilitację – przekonywała Monika Górniak, rehabilitantka z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Fanisławicach. – Zebrane na kiermaszu pieniądze przeznaczymy na zakup kolejnych materiałów do wykorzystania na warsztatach zajęciowych – zaznaczyła Lucja Lizurej.

O tym, że pomysł zorganizowania kiermaszu ozdób świątecznych był trafiony w dziesiątkę mówiła wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, Zofia Duchniak. – Warto organizować tego typu kiermasze. Było dużo kupujących, a zaczęli się oni schodzić już od momentu rozkładania stoisk. Widać było spore zainteresowanie, a kiermasz bez wątpienia wprowadził nas w świąteczny klimat. Poza tym, akcja ta miała też swój szczytny cel. Sprzedawano rękodzieło podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, a jak wiadomo dla tych dzieci każdy grosz jest na wagę złota. Dlatego warto było zorganizować ten kiermasz świąteczny – podkreślała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny, Zofia Duchniak.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 983 hPa
Wiatr: 2 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet