Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 18 kwietnia 2021   |   Imieniny: Bogusława, Alicja

Aktualności

 

 

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA Z KOWALI BĘDZIE REPREZENTOWAĆ WOJEWÓDZTWO NA KRAJOWYCH ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH

05-09-2014

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kowali zajęła pierwsze miejsce podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Działoszycach. Nasi młodzicy pokazali prawdziwą klasę. Teraz będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas krajowych zawodów sportowo-pożarniczych. Już w najbliższy weekend nasi druhowie staną w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego kraju. Trzymamy za nich kciuki.

 

W Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych pokonali 30 najlepszych drużyn z całego województwa. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kowali zajęła pierwsze miejsce. Jednak to, czy pojadą na Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze do Olsztyna i będą reprezentować województwo świętokrzyskie stanęło początkowo pod znakiem zapytania. – Chodziło o wiek. Okazało się, że zgodnie z regulaminem zawodów nasi młodzicy nie mieszczą się wiekowo w ramach, ponieważ przekraczają 16 lat – wyjaśnia druh Czesław Bentkowski, prezes OSP Kowala. – Zaczęliśmy szukać młodszych zawodników. Udało się ich znaleźć. Mamy nawet dwie dziewczyny, co oczywiście dopuszcza regulamin zawodów. Prawie natychmiastowo rozpoczęliśmy intensywne treningi, które odbywały się cztery razy w tygodniu. Musieliśmy wyszkolić właściwie nową drużynę, bo z dziesięciu osób wymieniliśmy aż dziewięć – opowiada prezes OSP Kowala druh Czesław Bentkowski.

Intensywne treningi są prowadzone pod czujnym okiem trenerów-druhów z OSP Kowala: Marcina Głogowskiego, Artura Bentkowskiego Marka Szymonka. - Jeżeli nasi zawodnicy nie popełnią błędów punktowych, to mają duże szanse na zajęcie miejsca w czołówce zawodów, bo czasy mają bardzo dobre. Z uwagi jednak na ich brak doświadczenia, musimy liczyć się z tym, że drobne błędy mogą popełni – mówi druh Czesław Bentkowski. – W zawodach pożarniczych brałem udział od 1971 roku. Mam spore doświadczenie i wiem, że każdy, nawet najmniejszy błąd jest szybko wyłapywany. Niestety punkty odejmowane są nawet za najdrobniejsze pomyłki, jak zły zwrot zawodnika, czy rozmawianie w trakcie, co jest sztuką niezwykle trudną do opanowania. Jesteśmy więc wyrozumiali dla naszych nowych zawodników. Patrząc jednak na to, jak dobre mają czasy, wierzymy, że zajdą wysoko na krajowych zawodach – podkreśla.

W treningach nowym zawodnikom w treningach pomagają również zawodnicy z poprzedniego mistrzowskiego składu drużyny. – Są dla nas dużym wsparciem – przyznali zgodnie nowi zawodnicy. – Angażujemy się w pomoc, bo bardzo chcemy, żeby nasza drużyna zajęła wysokie miejsce w Polsce – mówi Kuba Bedla, jeden z członków poprzedniego składu mistrzowskiej drużyny. – Nowa drużyna radzi sobie bardzo dobrze. Będziemy mocno trzymać kciuki, żeby zwyciężyli – dodaje Kamil Bartkiewicz, który również nie może startować w zawodach ze względu na skończone 16 lat.

  - Zrobimy wszystko, żeby nie popełnić błędów, uzyskać jak najlepszy czas i zająć jak najwyższą lokatę podczas krajowych zawodów – powiedzieli zgodnie zawodnicy.

 Przypominamy, że podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Mistrzowską Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Kowali reprezentowali:


 1. Kamil Bartkiewicz
 2. Kamil Buras
 3. Kuba Bedla
 4. Dominik Dewerenda
 5. Paweł Gruszczyński
 6. Szymon Gruszczyński
 7. Krzysztof Gruszczyński
 8. Damian Malarczyk
 9. Kamil Stępień
 10. Adrian Bentkowski

Warto podkreślić, że naszych mistrzów do Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych przygotowywali: Artur Grzegorz  i Tomasz Bentkowscy, a organizacyjnie Marcin Głogowski i Czesław Bentkowski.

Obecny skład drużyny, która już w najbliższy weekend weźmie udział w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Olsztynie i będzie reprezentować województwo świętokrzyskie:

 1. Katarzyna Woś
 2. Kacper Pękalski
 3. Artur Januszek
 4. Adam Warowiec
 5. Szymon Gruszczyński
 6. Filip Wiktor
 7. Patryk Nowakowski
 8. Aleksandra Osman
 9. Dawid Kruk
 10. Mateusz Różycki

Trzymamy kciuki za naszych druhów i życzymy sukcesów.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet