Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 18 kwietnia 2021   |   Imieniny: Bogusława, Alicja

Aktualności

 

 

NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY

02-09-2014

 

1 września, w poniedziałkowy poranek tak we wszystkich szkołach w Polsce, jak i w Gminie Sitkówka-Nowiny, zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2014-2015. Na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny naukę tego dnia rozpoczęło 880 uczniów – to o 45 więcej niż w roku ubiegłym. Warto dodać, że do przedszkoli łącznie uczęszcza 364 przedszkolaków.

 

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego, w kościołach parafialnych odbyły się msze święte. W Zespole Szkól Ponadpodstawowych w Nowinach odprawiono mszę świętą polową. Następnie udano się do szkół, gdzie po wakacjach, ciepło i serdecznie dyrektorzy placówek oświatowych powitali swoich wychowanków i ich rodziców oraz grono pedagogiczne. Uroczystości tradycyjnie rozpoczynały się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Tego dnia, uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy przekazali swoim podopiecznym plany lekcji na nowy rok szkolny.

W uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego w wybranych szkołach gościły również władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Sitkówka-Nowiny, Stanisławem Baryckim. Życzył on zarówno uczniom, rodzicom, jak i całemu gronu pedagogicznemu owocnej współpracy oraz wielu sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. – Nowy rok szkolny to wiele nowości, ale także kontynuacja wielu dotychczasowych działań. W Gminie Sitkówka-Nowiny uczniowie mają możliwość bezpłatnego korzystania z wielu udogodnień takich jak: lekcje pływania na basenie w Nowinach, bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, czy chociażby możliwość nauki drugiego języka obcego. Dzięki wysiłkom władz i dyrekcji szkół to wszystko jest dostępne bezpłatnie – powiedział Wójt Stanisław Barycki. – W obecnym roku szkolnym będziemy nadal  realizować program rozwoju szkół, więcej uwagi poświęcimy też indywidualnemu podchodzeniu do potrzeb uczniów. W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać – podkreślał Wójt Stanisław Barycki.

Warto podkreślić, że pomimo zmniejszającego się przyrostu naturalnego, w Gminie Sitkówka-Nowiny zdecydowanie można mówić o wzroście liczby uczniów. Tych w roku obecnym przybyło aż 45.

I tak, w Szkole Podstawowej w Nowinach naukę rozpoczęło 434 uczniów, w Publicznym Gimnazjum 256 uczniów, a w Zasadniczej Szkole Zawodowej 43. W Szkole Podstawowej w Kowali w tym roku zgłębiać wiedzę będzie 67 uczniów i 52 przedszkolaków. W Szkole Podstawowej w Bolechowicach nowy rok szkolny powitało 80 uczniów i 65 przedszkolaków. Na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny rok szkolny rozpoczęło łącznie 880 uczniów oraz 364 przedszkolaków, w tym również maluchy z oddziału żłobkowego w Szewcach. – Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy. Wiemy, że droga edukacyjna najmłodszych zaczyna się nie gdzie indziej jak w murach przedszkola. Na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny mamy w pełni wyposażone placówki przedszkolne. Zapewniamy naszym maluchom najlepsze z możliwych warunki do rozwoju. Bo to przecież od tego rozwoju, rozwoju najmłodszych zależy ich dalsza przyszłość. Każdego roku, dokładamy starań, aby ta przyszłość była coraz lepsza – podkreśla Wójt Barycki.

Po ponad dwóch miesiącach odpoczynku czas powrócić do obowiązków i ciężkiej pracy w szkolnych ławach. U progu nowego roku szkolnego wszystkim życzymy cierpliwości, zdrowia, wiary we własne możliwości oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet