Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 18 kwietnia 2021   |   Imieniny: Bogusława, Alicja

Aktualności

 

 

PO PRZERWIE WAKACYJNEJ OD WRZEŚNIA BR. ZAPRASZAMY

28-08-2014

 

Mieszkańców gminy Sitkówka-Nowiny zapraszamy do skorzystania z programu zmniejszania występowania otyłości i jej powikłań z zastosowaniem gimnastyki ogólnousprawniającej.

 

Program skierowany jest do wszystkich dorosłych osób, których wskaźnik masy ciała jest równy bądź przekracza 25,0 kg/m^2 czyli jest ponad wartości prawidłowe mieszczące się w granicach 18,5-24,9 kg/m^2. oraz do osób między 50. a 70. rokiem życia z prawidłową masą ciała, które w ramach profilaktyki otyłości i poprawy sprawności ruchowej chciałby zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Każda osoba, która zgłosi się do przychodni z chęcią uczestniczenia w programie, w ramach kwalifikacji będzie miała określony przez pielęgniarkę lub lekarza wskaźnik masy ciała. 

 

  1. Jeżeli wynik będzie nieprawidłowy tzn. >=25,0 pacjent zostanie zakwalifikowany do programu, otrzyma zeszyt w którym będą dokumentowane wszystkie wizyty, będzie miał oznaczone ciśnienie tętnicze, wykonane EKG oraz otrzyma skierowanie na badanie krwi – TSH (jednorazowo), lipidogram (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, trójglicerydy), glukoza. Taki dobór badań dodatkowych wynika z częstego współistnienienia z nadwagą/otyłością nieprawidłowości w zakresie tych parametrów. Na następnej wizycie ocenione zostaną wyniki badań – w razie wykrycia nieprawidłowości podjęte będą odpowiednie działania, pacjent otrzyma wytyczne odnośnie stylu życia, diety i aktywności fizycznej oraz zaproponowane zostanie uczestnictwo w gimnastyce ogólnousprawniającej prowadzonej przez fizjoterapeutę. Częstość kolejnych wizyt będzie określana indywidualnie, badania dodatkowe (krew +EKG) w ramach programu wykonywane będą nie częściej niż raz na rok. Osoba, która zostanie włączona do programu będzie w nim mogła pozostawać bezterminowo pod warunkiem, że w trakcie następnych wizyt jej masa ciała nie będzie przekraczać wartości początkowej. Dwukrotne przekroczenie początkowej masy ciała skutkuje wykluczeniem z programu bez możliwości powrotu.
  2. Jeżeli wynik BMI będzie prawidłowy a osoba badana będzie między 50. a 70. rokiem życia zaproponowane zostanie uczestnictwo w gimnastyce ogólnousprawniającej prowadzonej przez fizjoterapeutę Pana Daniela Jabłońskiego; bliższe informacje są udzielane w Samorządowym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Nowinach, rejestracja Pani Anna Słoma pok. 13 w godzinach od 8.00 do 13.00, tel. 41-346-84-30

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet