Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: niedziela 18 kwietnia 2021   |   Imieniny: Bogusława, Alicja

Aktualności

 

 

PIĘCIOLECIE UKS EKOM FUTSAL NOWINY

27-08-2014

 

23 sierpnia, Uczniowski Klub Sportowy EKOM Futsal Nowiny hucznie obchodził pięciolecie swojej działalności. W ramach jubileuszu zorganizowano festyn promujący aktywny wypoczynek pod hasłem „UKS FUTSAL-NOWINY dla mieszkańców gminy”. Każdy, kto przyszedł świętować wraz z UKS-em mógł zagrać w tenisa ziemnego, przepłynąć się symulatorem kajakowym, czy zabawić się w paintball. Z okazji jubileuszu rozegrano także Turniej Futsalu – Ekom Futsal Nowiny CUP 2014.

 

Od rana hala sportowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach przeżywała prawdziwe oblężenie. Z okazji pięciolecia działalności Klubu rozegrano tutaj Turniej Futsalu – Ekom Futsal Nowiny CUP 2014. – Turniej traktujemy przedstartowo, jeśli chodzi o ligę, bo większość z drużyn, które przyjechały zmierzy się z nami w meczach ligowych. Wszyscy traktujemy to jako mecze kontrolne – powiedział Arkadiusz Jędras, dyrektor ZSP w Nowinach.

 

Zwyciężył Nbit Gliwice

 

 

Turniej z okazji pięciolecia Klubu zakończył się zwycięstwem drużyny Nbit Gliwice. W finale drużyna z Gliwic pokonała drużynę z Bochni 3:2 strzelając bramkę decydującą o zwycięstwie na 7 sekund przed końcem meczu.

Drużyna UKS EKOM Futsal Nowiny w meczu o 3 miejsce przegrała z drużyną Marex Chorzów 4:2. – Jestem zadowolony z gry chłopaków. Dwa zwycięstwa w grupie z drużynami z Rzeszowa 7:1 oraz Gliwic 3:0 wyraźnie mówią, że idziemy w dobrym kierunku, a nasza wspólna ciężka praca nie idzie na marne – powiedział Piotr Lichota, trener drużyny UKS EKOM Futsal Nowiny. – W meczu półfinałowym z Bochnią tuż przed końcem spotkania widniał wynik 2:2. Niestety, straciliśmy bramkę i pozostało nam spotkanie o 3 miejsce, w którym niestety brakło nam sił, drużyna odbyła 4 jednostki treningowe, i przegrywamy 4:2. Teraz koncentrujemy się już na kolejnych spotkaniach – mówi trener Piotr Lichota. – Na koniec chciałem wyróżnić dwóch zawodników, którzy w tym turnieju pokazali że są fachowcami z najwyższej półki. Są to nasi dwaj bramkarze Sebastian Dobrodziej oraz Mateusz Majcher – dodał Piotr Lichot. Ekom wystąpił w składzie: Dobrodziej, Majcher-Kukla, Jagodzki, Radomski, Czerwiński, Pióro, Król, Ponikowski.

 

Zagrali też najmłodsi z UKS EKOM Futsal Nowiny

 

 

Turniej z okazji pięciolecia Klubu uroczyście otworzył wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Stanisław Barycki wraz z dyrektorem ZSP w Nowinach, Arkadiuszem Jędrasem. – UKS EKOM Futsal Nowiny ma już wypracowaną pozycję i markę. Pięć lat pracy Klubu oceniam bardzo pozytywnie. Efekty są widoczne gołym okiem. Utrzymanie Klubu w najwyższej lidze ma dla nas duże znaczenie. Gratuluję sukcesów i życzę dalszych osiągnięć – powiedział Wójt Stanisław Barycki otwierając oficjalnie Turniej, podczas którego w meczu pokazowym wystąpiły najmłodsze grupy młodzieżowe. – Dla naszych najmłodszych zawodników to wielkie przeżycie, że będą ich oglądać

O historii o osiągnięciach UKS EKOM Futsal Nowiny

 

 

Podczas uroczystości pięciolecia Klubu mówiono o jego najważniejszych sukcesach i osiągnięciach. – W czasie pięcioletniej historii Klubu trochę się tych sukcesów nazbierało. Klub powstał w 2009 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia i pomysłodawcą był śp. Michał Panas, nasz pierwszy trener UKS Futsal Nowiny – wspominał dyrektor Arkadiusz Jędras. – Zaczynaliśmy można powiedzieć od naprawdę bardzo mizernych środków, bo właściwie była to totalna amatorka. Pomysł powstał po to, żeby zagrać w drugiej lidze piłki nożnej halowej ogólnopolskiej. Zgłosiliśmy się do turnieju właściwie bez żadnego zabezpieczenia finansowego. W pierwszym sezonie chcieliśmy zobaczyć jak to będzie się toczyło. Całkiem nieźle sobie poradziliśmy. Później znalazł się sponsor firma EKOM, która działa na terenie naszej gminy i tu chwała za okazywaną dobroć. O wsparcie poprosiliśmy również Gminę, za co składamy podziękowania na ręce Wójta Stanisława Baryckiego. W pierwszym roku naszej działalności byliśmy zabezpieczeni finansowo i postanowiliśmy zagrać o awans do ligi pierwszej. Niestety nie udało się tego sukcesu osiągnąć, ale zdobyliśmy dodatkowe doświadczenia, które nam pokazały wtedy, co robiliśmy źle i o co powinniśmy zadbać. Wtedy też stworzyła się taka długoterminowa myśl szkoleniowa i to było najważniejsze – opowiada dyrektor Jędras. 

 

Awans do pierwszej ligi

 

 

Największy sukcesem miał jednak dopiero przyjść. – Bez wątpienia największym naszym sukcesem był awans do pierwszej ligi i utrzymanie się w połowie tabeli. To jest zeszłoroczny sukces. Myślę, że jak na pierwszy sezon to całkiem nieźle. Tym bardziej, że inne kluby, które grają w pierwszej lidze ogólnopolskiej Futsalu mają dużo większe doświadczenie, bo są to główne spadkowicze z ekstraklasy, więc z tej najwyższej półki futsalowej w Polsce – tłumaczy Arkadiusz Jędras. – Za wielki sukces myślę można uznać fakt, że od samego początku opieramy się na naszych zawodnikach i na naszej pracy. Nie chcemy ściągać zawodników z wyższych lig i robić jakiś dziwnych transferów – zaznacza. – Od tego roku od września chcemy stworzyć grupę szkoleniową dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Taką grupę, można powiedzieć przedszkola piłkarskiego. Ma to na celu oczywiście ogólne usprawnienie, które jednak pójdzie w kierunku piłki nożnej halowej. Mam nadzieję, że pokażemy wszystkim, że w takiej gminie jak Sitkówka-Nowiny, opierając się głównie na naszych mieszkańcach jako zawodnikach, opierając się na naszych lokalnych przedsiębiorcach, na przychylności Wójta i wszystkich mieszkańców, którzy nam kibicują, można osiągnąć sukces.

 

UKS to nie tylko Futsal

 

 

Jak podkreślał dyrektor Jędras, Futsal to nie jedyna działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego. – Staramy się działać trzytorowo. Futsal to jedna nasza działalność, kolejna to pozyskiwanie środków na wzbogacanie naszej bazy sprzętowej, a trzecia to organizacja imprez sportowych na arenie nie tylko gminy, ale i całego województwa – zaznaczył dyrektor Arkadiusz Jędras. – W ramach rozwoju naszej działalności udało nam się wybudować kort tenisowy, na który pozyskaliśmy dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy”. W ostatnim czasie udało nam się pozyskać około 150 tysięcy złotych na sprzęt, jak m.in. kajaki, łyżwy, narty, sprzęt do grania w paintball, czy sprzęt do tenisa łącznie z najnowocześniejszą w regionie maszyną do wyrzucania piłek, dzięki której można przeprowadzać w pełni profesjonalny trening. Niebawem planujemy zakup także rolek. Chcemy rozwijać się i stworzyć w naszej Gminie bazę turystyczno-sportową, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy – powiedział dyrektor Arkadiusz Jędras.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet