Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

„SPACERKIEM PO RYMACH JULIANA TUWIMA”

26-08-2014

 

Pod takim hasłem po raz pierwszy w historii odbyła się noc w bibliotece. Było czytanie wierszy wielkiego poety, zapoznanie się z jego twórczością, rozwiązywanie krzyżówek i zagadek i oczywiście wspólne głośne czytanie.

 

– To była długo wyczekiwana noc – zgodnie mówiły wszystkie dzieciaki, które 22 sierpnia o godzinie 19:30 stawiły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowinach, gdzie odbyła się noc w bibliotece. Wszyscy uczestnicy akcji przynieśli ze sobą materace i śpiwory. Pierwsze minuty niezwykłego spotkania z książką upłynęły nad wspólnym przygotowaniem miejsce do spania. – Dzieci same pompkami pompowały materace, które następnie porozkładaliśmy na podłodze między regałami – opowiada Julita Zając z Gminnej Bibliotek Publicznej w Nowinach.

Tematem przewodnim pierwszej w historii nocy w bibliotece było życie i twórczość Juliana Tuwima. – Wyświetliliśmy na ekranie informacje o życiu i twórczości Juliana Tuwima, a dzieci wysłuchały jego wierszy w wykonaniu polskich aktorów, m.in.: Artura Barcisia, czy Wiktora Zborowskiego – mówi Julita Zając.

Nie zabrakło też głośnego, wspólnego czytania wiersza „Lokomotywa”, czy rozwiązywania zagadek i krzyżówek związanych z twórczością poety. – Muszę powiedzieć, że dzieci wykazały się dużą znajomością wierszy – przyznała Julita Zając.

Podczas nocy w bibliotece każde dziecko narysowało swój wagon, który został doczepiony do lokomotywy. Następnie dzieci grały w gry planszowe i oglądały bajki. Koło północy maluchy powoli kładły się spać wśród książkowych półek.

O godzinie 7:30 była pobudka. Rano uczestnicy niezwykłej akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i wytrwałość oraz książki w prezencie.

 

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet