Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

JUBILEUSZOWY XX ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO DZIECI

27-05-2013

 

XX ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO DZIECI odbył się 26 maja 2013 r. w Kowali. Organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy w Kowali oraz Świętokrzyski Okręgowy Związek Judo w Kielcach.

 

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. „SZARY” w Kowali, gdzie zawsze możemy liczyć na przychylność i współpracę dyrektor szkoły Małgorzaty Markiewicz. Zaangażowani w przygotowania do turnieju są prawie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Serdeczne podziękowania dla nich wszystkich!

W zawodach wzięło udział 54 zawodników z następujących klubów: UMKS „Ostrowia”   z Ostrowca Świętokrzyskiego, UMKS „Żak” z Kielc oraz  UKS z Kowali. Zawody rozgrywały się w 17- tu kategoriach wagowych, zawodnicy z roczników: 2000, 2001, 2002 i młodsi. Sędzią głównym turnieju był Stanisław Kowalczyk. Obsługę medyczną zapewniała załoga karetki pogotowia. Turniej wsparły finansowo władze gminy Sitkówka – Nowiny.

W otwarciu jubileuszowego turnieju wzięli udział: Leszek Wnętrzak – Kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Stanisław Barycki - wójt gminy Sitkówka -Nowiny, Małgorzata Karyś - prezes OŚZ JUDO  w Kielcach oraz Małgorzata Markiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. „SZARY” w Kowali, która dokonała uroczystego otwarcia XX ŚWIĘTOKRZYSKIEGO TURNIEJU JUDO.

Leszek Wnętrzak przekazała na ręce prezes Stanisławy Polowczyk – Walas pamiątkowy grawerton z dedykacją podpisaną przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa: „Z okazji jubileuszowego XX Świętokrzyskiego Turnieju Judo Dzieci składam podziękowania za dotychczasową współpracę całej rodzinie zrzeszonej w barwach UKS Kowala. W imieniu władz samorządowych województwa świętokrzyskiego życzę dalszych sukcesów zarówno organizacyjnych jak i sportowych oraz wszelkiej pomyślności w latach następnych”.

Prezes Walas serdecznie podziękowała za wyróżnienie i docenienie działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego w Kowali. Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał dyplom, medal oraz drobny upominek. Na szczęście w czasie zawodów obsługa medyczna nie miała nic do roboty.

Do najlepszych zawodników turnieju należeli: Maksymilian Korba,  Jan Korba, Grys Michał, Kumkiewicz Krzysztof, Mróz Michał, Galera Bartłomiej, Markowicz Patryk, Rokicki Michał, Kumkiewicz Zuzanna, Kotlarska Dominika, Pragiel Patryk, Ziółkowski Jakub, Kaługa Krystian, Bąk Piotr, Szyc Alex, Rokicka Magda, Bajak Julia, Środoń Jakub, Przewłocka Julia, Adamczyk Maksymilian, Majchrzyk Kacper, Przewłocka Wiktoria i Bator Maciej.

Turniej był dofinansowany w ramach projektu z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach w kwocie dwóch tysięcy złotych. Projekt napisały: Stanisława Polowczyk – Walas, nauczyciel W-F prezes UKS Kowala, Halina Musiał - nauczyciel matematyki w SP w Kowali i jednocześnie członek Zarządu UKS Kowala oraz Karolina Lach – pedagog w SP w Kowali.

Turniej przebiegał spokojnie w miłej i  sportowej atmosferze. Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej judo do Kowali - w październiku br.

Stanisława Polowczyk – Walas

prezes UKS Kowala

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet