Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: wtorek 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Karol

Aktualności

 

 

OGÓLNOPOLSKA STATUETKA „EURO-GMINA” TRAFIŁA DO GMINY SITKÓWKA-NOWINY. CERTYFIKATEM UHONOROWANO BASEN „PERŁA”

08-07-2014

 

4 lipca, w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie w II Ogólnopolskim Plebiscycie organizowanym przez Fundację Gospodarczą „Euro-Partner” Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki odebrał statuetkę „Euro-Gminy” z rąk Wiceministra Gospodarki Witolda Pietrewicza. W tym samym plebiscycie indywidualną nagrodę „Euro-Partnera 2013/2014” odebrał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach Jacek Kania dla basenu „Perła”. W plebiscycie, któremu patronował Minister Gospodarki, wojewodowie i marszałkowie województw, nagrodzone zostały najlepsze samorządy i instytucje w Polsce.

 

Ogólnopolski Plebiscyt Euro Gmina jest prestiżowym konkursem na poziomie europejskim. – Ideą przyznania statuetek jest nagrodzenie najlepszych samorządów i instytucji, które są wzorem na arenie całego kraju – mówił Artur Świtoń, prowadzący uroczystą galę w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie. – Wyróżnieni doskonale potrafią wykorzystywać środki z Unii Europejskiej, a także działać na rzecz dobra mieszkańców i stwarzać doskonałe warunki do inwestowania tak, aby wszystkim żyło się lepiej. Kapituła, przyznając statuetki „Euro-Gmina”, skrupulatnie wybiera tych najlepszych w kraju – podkreślał Artur Świtoń.

Nagroda jest oceną dotychczasowych działań samorządu oraz potwierdzeniem spełnienia wymogów unijnych, a także przygotowania gminy do działania na tle europejskich i światowych standardów. Wiceminister gospodarki, Witold Pietrewicz, podkreślał rangę wręczonych statuetek. – Dzisiejsza uroczystość jest okazją do tego, aby popatrzeć na swój dorobek i osiągnięcia w kontekście europejskim. Okazuje się, że dorównujemy Europie, że mamy liderów, mamy swoje osiągnięcia i mamy się czym pochwalić. To duża satysfakcja – mówił Witold Pietrewicz, wiceminister gospodarki. – Jednocześnie mamy dziesięciolecie przynależności do Unii Europejskiej, której częścią jesteśmy. Dzisiaj doceniamy najlepszych, którzy te europejskie standardy kreują u nas w kraju. Nie doganiają, ale kreują, wyznaczając tym samym nowe ścieżki Polski europejskiej. Jest więc czego gratulować nagrodzonym. Ogromnie się cieszymy, że mamy takich liderów – zaznaczył wiceminister Witold Pietrewicz.

Statuetki „Euro-Gmina” i certyfikaty, które są integralną częścią nagrody, zostały przyznane na podstawie oceny Kapituły Plebiscytu w oparciu o dotychczasowe działania samorządów. Wyróżnienia te są potwierdzeniem spełnienia wymogów unijnych oraz przygotowania gmin do działania na tle europejskich i światowych standardów.

Jak podkreślano podczas uroczystej gali w Ministerstwie Gospodarki, Euro-Gmina to gmina, która: podejmuje aktywne działania organizacyjne, promocyjne i finansowe mające na celu przyciągnięcie i obsługę inwestorów oraz turystów, jest otwarta na zewnątrz, dąży do rozwiązywania pojawiających się problemów w drodze wzajemnego porozumienia, dotrzymuje podjętych zobowiązań, polepsza swoją infrastrukturę, promuje pro-ekologiczne inwestycje i obiekty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także charakteryzuje się praworządnością i wysokim poziomem etycznym administracji gminy.

Wysoki prestiż konkursu potwierdza patronat Ministra Gospodarki oraz wojewodów i marszałków województw. – Jest to jedno z najważniejszych odznaczeń dla naszej Gminy – potwierdza Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny, Stanisław Barycki. – Jest to podsumowanie dorobku zarówno mojej pracy na rzecz tej Gminy za ostatnie dwanaście lat, jak i pracy radnych kilku kadencji, którzy zaangażowali się w realizację budżetu. Rzeczywiście wchodząc do Unii Europejskiej w 2004 roku i mając już na swoim rynku dużo kapitału zachodniego, jak Cementownia Nowiny, Trzuskawica, czy też inne zakłady, Gmina Sitkówka-Nowiny była dobrze przygotowana na przyciąganie kolejnych inwestorów. Wszystko za sprawą rozwiniętej infrastruktury drogowej, energetycznej, czy kanalizacyjnej. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to jest to, co przyciąga i służy inwestorom. Myślę, że to nasze przygotowanie dało dobre efekty, co zostało docenione na arenie kraju – podkreślał Wójt Stanisław Barycki, który powody do zadowolenia podczas uroczystej gali w ministerstwie gospodarki w Warszawie miał dwa. A mianowicie, w tym samym plebiscycie indywidualną nagrodę „Euro-Partnera 2013/2014” przyznano dla basenu „Perła” w Nowinach. – Jestem podwójnie dumny, ponieważ nie tylko Gmina Sitkówka-Nowiny, ale również basen „Perła” został zauważony na arenie kraju w kontekście standardów europejskich. Rzeczywiście basen „Perła” jest jednostką, która od dwudziestu lat promuje naszą Gminę i myślę, że jeszcze długo będzie ją promować – zaznacza Wójt Stanisław Barycki.

Certyfikat „Euro-Partnera” dla basenu „Perła” w Nowinach z rąk wiceministra gospodarki Witolda Pietrewicza odebrał podczas gali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach Jacek Kania. – Wyjątkowość pływalni „Perła” tworzą ludzie, zarówno pracownicy, jak i odwiedzający od dwudziestu lat naszą pływalnię klienci – mówił dyrektor Jacek Kania. - Dwadzieścia lat na rynku, dwadzieścia lat działalności to przecież co najmniej trzy pokolenia naszych klientów, dziadków, rodziców i dzieci. Dzisiejsza nagroda, wyróżniająca basen „Perła” jest dla nas ogromną satysfakcją i dużą radością, ale jednocześnie motywacją do dalszej pracy. Od dwudziestu już lat staramy się, aby nasza pływalnia była wciąż atrakcyjna. W tym roku zaplanowaliśmy przeprowadzenie remontu. Powstanie tu jeszcze jedna wewnętrzna 35-cio metrowa zjeżdżalnia. Będzie nowa wanna basenowa z kilkoma hydromasażami i nowe jacuzzi z wodą borowinową lub solankową, a na balkonie widokowym przeszklona „Grota Solna” z widokiem oczywiście na basen. Jak widać, nie osiadamy na laurach. Cały czas podnosimy standardy, aby pływalnia „Perła” była wciąż atrakcyjna i wciąż na światowym poziomie – dodaje dyrektor Jacek Kania.

Warto podkreślić, że przyznana statuetka i certyfikat uprawniają do posługiwania się w kontaktach oraz wszelkich kampaniach promocyjnych i reklamowych zdobytym prestiżowym tytułem i znakiem EUROGMINA.

Agnieszka Olech

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 1 °C
Ciśn.: 966 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet