Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 23 stycznia 2020   |   Imieniny: Klemens, Rajmund

Aktualności

 

 

WOJEWÓDZKIE PODSUMOWANIE VI EDYCJI EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH

03-07-2014

 

1 lipca, w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbyło się podsumowanie VI edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich zorganizowanego w ramach jubileuszowej XX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014 w województwie świętokrzyskim. Podczas podsumowania tej największej imprezy masowej w Polsce dokonano również wręczenia pucharów i wyróżnień. Specjalne wyróżnienie powędrowało do wójta gminy Sitkówka-Nowiny Stanisława Baryckiego za przeprowadzenie uroczystej inauguracji jubileuszowego turnieju oraz wspieranie tego przedsięwzięcia.

 

Jubileuszowa edycja turnieju zgromadziła 37 jednostek, czyli miast i gmin z terenu województwa świętokrzyskiego. – W zmaganiach sportowych łączne udział wzięło 140 tysięcy startujących – poinformował Stefan Czaplarski, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Kielcach.

Gmina Sitkówka-Nowiny każdego roku bierze udział w rozgrywkach. W tym roku, w swojej kategorii - od 5 do 7,5 tysiąca mieszkańców – uplasowała się na miejscu drugim województwie i na miejscu dziewiątym w kraju. – To bardzo dobry wynik – komentował na gorąco wójt Stanisław Barycki, który podczas uroczystości zakończenia został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem za przeprowadzenie uroczystej inauguracji jubileuszowego turnieju oraz wspieranie tego przedsięwzięcia. – Każdy sport warto wspierać, bo sport to zdrowie – przekonywał wójt Barycki, odbierając wyróżnienia z rąk organizatorów.

Jak poinformował Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, województwo świętokrzyskie - pod względem ilości miast i gmin uczestniczących w turnieju - uplasowało się na szóstym miejscu w Polsce, a czwarte miejsce zajęło pod względem ilości startujących.

Wczoraj, przedstawiciele najlepszych miast i gmin zostali wyróżnieni podczas uroczystego podsumowania, jakie odbyło się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

Wyniki w województwie: grupa I – do 5 tysięcy mieszkańców: 1. Secemin (6 miejsce w Polsce), 2. Kije (30), 3. Tuczępy (39); grupa II – od 5 do 7,5 tysiąca mieszkańców: 1. Skarżysko Kościelne (7), 2. Nowiny (9), 3. Waśniów (18); grupa III – od 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców: 1. Ożarów (8), 2. Strawczyn (18), 3. Małogoszcz (21); grupa IV – od 15 do 40 tysięcy mieszkańców: 1. Sandomierz (26), 2. Kazimierza Wielka 946), 3. Staszów (49); grupa V – od 40 do 100 tysięcy mieszkańców: 1. Ostrowiec Świętokrzyski (2), 2. Skarżysko-Kamienna (4); grupa VI – powyżej 100 tysięcy mieszkańców: 1. Kielce (9 miejsce w Polsce).

Agnieszka Olech

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 0 °C
Ciśn.: 997 hPa
Wiatr: 4 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet