Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

TYTUŁY SUPER WÓJTA ROKU DLA STANISŁAWA BARYCKIEGO I EURO PARTNERA DLA PŁYWALNI "PERŁA"

25-05-2013

 

Tytuł Super Wójta Roku dla Stanisława Baryckiego, wójta gminy Sitkówka – Nowiny i tytuł Euro – Partnera dla Krytej Pływalni „Perła” w Nowinach to efekt rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu Euro – Gmina. Uroczysta gala konkursu odbyła się 24 maja 2013 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

 

SUPER WÓJT ROKU

Konkurs Euro – Gmina organizowany był już po raz siódmy. Fundacja Gospodarcza Euro – Partner nagradza w nim wyróżniające się samorządy: miasta, gminy, powiaty oraz osoby stojące na ich czele: prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów. Patronem konkursu jest wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.  Gmina Sitkówka – Nowiny oraz wójt Stanisław Barycki już kilka razy zdobywali zwycięskie statuetki w tym rankingu.

„Stanisław Barycki jest wójtem już trzecią kadencję. Dzięki jego zaangażowaniu, gospodarności i rzetelności gmina jest coraz lepiej postrzegana jako gmina uporządkowana. Znajduje to odbicie w wielu nagrodach otrzymywanych przez gminę zarówno w regionie jak i w kraju” – usłyszeliśmy w uzasadnieniu kapituły konkursu Euro – Gmina. Właśnie ta wyróżniająca się pozycja gminy wpłynęła na decyzję kapituły o przyznaniu tytułu Super Wójta Roku Stanisławowi Baryckiemu.

Wójt Stanisław Barycki otrzymał tytuł i pamiątkową statuetkę od wicewojewody świętokrzyskiego Grzegorza Dziubka. – Powinniśmy pokazywać dobre wzory wśród samorządów wpływające na wizerunek kraju – mówił wicewojewoda Grzegorz Dziubek do samorządowców licznie zebranych w sali WDK.

Podczas odbierania nagrody wójtowi Baryckiemu kibicowała żona Teresa, zastępca wójta Krzysztof Rym, sekretarz gminy Izabela Dziewięcka, skarbnik gminy Joanna Młynarczyk – Kusińska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Arkadiusz Jędras, dyrektor Schroniska Młodzieżowego „Ventus” Adam Głogowski i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” Jacek Kania.

– Moją receptą na dobre zarządzanie gminą jest zrównoważone połączenie młodości i profesjonalizmu moich pracowników. Chciałem podziękować pracownikom urzędu gminy, pracownikom jednostek budżetowych i przede wszystkim mieszkańcom gminy, gdyż dla nich jesteśmy i dla nich staramy się jak najlepiej pracować – mówił wójt Stanisław Barycki.

 

EURO - PARTNER

Drugą nagrodę podczas tego wieczoru – tytuł Euro – Partnera - otrzymała Kryta Pływalnia „Perła” w Nowinach. Kapituła konkursu doceniła 19 lat działalności pływalni, jej pionierską działalność w pierwszych latach, w upowszechnianiu nauki pływalni wśród mieszkańców regionu, unikalną architekturę i wpisanie obiektu na stałe w krajobraz województwa świętokrzyskiego.

Tytuł Euro – Partnera i pamiątkową statuetkę odbierał Jacek Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła”. – Jestem bardzo dumny, że mogę odebrać tę nagrodę. Uważam, że nagroda ma dwóch beneficjentów. Pierwsi to nasi klienci, którzy od lat korzystają w usług pływalni, a drugim – są nasi pracownicy, którzy zawsze profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków i reagują na potrzeby klientów. Cieszę się, że mogę kierować takim zespołem ludzi – mówił dyrektor Jacek Kania. – Mam nadzieję, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nami – dodał. Świadkami wydarzenia byli pracownicy pływalni.

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet