Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 23 października 2019   |   Imieniny: Seweryn, Marlena

Aktualności

 

 

BYŁA ZABAWA, BYŁO GŁOŚNO I RADOŚNIE…

27-05-2014

 

Słoneczko chyba bardzo lubi społeczność szkoły podstawowej w Kowali, ponieważ radośnie przyświecało imprezie szkolnej pod hasłem „Razem po zdrowie", która odbyła się 24 maja 2014 roku na placu szkolnym.

 

Pomimo nieprzyjaznych prognoz , pogoda dopisała i wszyscy dobrze się bawili, o czym może świadczyć liczba osób przybyłych na festyn. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki. Wspólnie z dyrektor szkoły Małgorzatą Markiewicz złożyli życzenia dla mam, tatusiów i dzieci z okazji zbliżających się świąt: Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka. Ponadto wójt odwiedził wszystkie stanowiska przygotowane dla dorosłych uczestników festynu.

 

Stanowiska na placu festynowym mieli:

  • Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy, gdzie chętni mogli zrobić sobie profesjonalny makijaż i uzyskać poradę na temat odpowiedniej diety,
  • Państwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy działający przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, na których każdy mógł zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać jakość i stopień wydychanego powietrza oraz dowiedzieć się jak prawidłowo wykonać samodzielnie badanie piersi,
  • wychowawcy klas ze szkoły w Kowali przygotowali stanowiska „gier i zabaw", na których rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zabawie.

Przedstawiciele KRUS, PIP i SANEPID zorganizowali dla dzieci ciekawy konkurs z nagrodami na temat bezpiecznego zachowania się w domu i gospodarstwie.

Grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz Rada Rodziców dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy festynu byli zadowoleni i miło spędzili czas, ponieważ naczelną ideą i celem organizacji imprezy była integracja społeczności szkolnej - dzieci, rodziców i nauczycieli, a także pogłębienie wzajemnych relacji pomiędzy tymi osobami, jak również wszystkimi mieszkańcami Kowali.

Podczas festynu miały miejsce dwie akcje, które wymagały zaangażowania wszystkich chętnych uczestników, były to: wspólny aerobik oraz udział w ogólnopolskie akcji „Cała Polska Biega”. Punktualnie o godzinie 13.30 dzieci, rodzice, strażacy z OSP Kowala, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w biegu dokoła szkoły.

Było zabawnie, wesoło i kolorowo - tak pokrótce opisać można szkolny festyn rodzinny. W tym roku impreza udała się, ponieważ zgromadziła tłumy uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół placówki. Jak zwykle uczestnicy zabawy mogli liczyć na całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Prawdziwymi gwiazdami okazali się najmłodsi uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali dla swoich mam i tatusiów wiele wspaniałych piosenek i przedstawień. Ogromne wrażenie na zebranych zrobiły występy szkolnego zespołu regionalnego „Mali Kowalanie". Goście mogli podziwiać przedstawienia teatralne w wykonaniu szkolnego koła teatralnego, pt.: „Gołębie górą", natomiast uczniowie klasy V zaprezentowali przedstawienie pt.: „O smoku, który zmienił jadłospis".

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się kiermasz teatralny, w którym główną nagrodą był aparat fotograficzny. Uroczyste losowanie nagród przez Oktawię Sylwar - przedszkolaczka z oddziału przedszkolnego z Kowali, odbyło się o godzinie 17.00. Gorące podziękowania należą się wodzirejowi - Stanisławie Polowczyk-Walas, która skutecznie zachęcała do zabawy dzieci i dorosłych.

Niezwykłą atrakcją okazały się pokazy gaszenia pożaru i ratowania osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym w wykonaniu strażaków z OSP Kowala. Niezwykłym poświęceniem wykazał się ksiądz Dariusz Miler, który w 100% zaufał strażakom z Kowali i użyczył swojego prywatnego samochodu do pokazu. Ponadto strażacy przygotowali stanowisko, na którym uczyli zainteresowanych rodziców i dzieci nauki udzielania pierwszej pomocy oraz zorganizowali dla najmłodszych udział w „mini zawodach strażackich".

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności lokalnej.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 989 hPa
Wiatr: 2 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet