Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 lipca 2020   |   Imieniny: Adrianna, Eugeniusz

Aktualności

 

 

WIZYTA OLAFA W SEJMIE I SENACIE RP

27-05-2014

 

„Moja Polska w 2050 roku” – konkurs dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, którego organizatorem był Międzyparlamentarny Zespół ds. Dzieci i Młodzieży, został już rozstrzygnięty.

 

Wyróżnienie na poziomie wojewódzkim konkursu zorganizowanym przez Posła na Sejm RP, Artura Gieradę i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zdobył uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Bolechowicach – Olaf Furtak i tym samym dostał się do finału ogólnopolskiego i reprezentował w nim naszą szkołę.
Ogólnopolski finał konkursu „Moja Polska w 2050 roku”, odbył się 16 maja w Warszawie w siedzibie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Do finału trafiło 260 prac plastycznych  i literackich przedstawiających Polskę w 2050 roku, wśród finalistów znalazł się także uczeń Szkoły Podstawowej w Bolechowicach Olaf Furtak. Z pośród wszystkich prac organizatorzy mieli wybrać 3 najlepsze, jednak poziom był tak wysoki, że postanowiono nagrodzić 50 prac.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży: podopiecznych przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem było pobudzenie rozwoju wyobraźni i kreatywności wśród młodego pokolenia poprzez skierowanie jego uwagi na otaczającą rzeczywistość oraz wywołanie refleksji nad przyszłością własnego kraju.
Przedmiotem konkursu były prace plastyczne i literackie przedstawiające Polskę w 2050 roku, taką jaką wyobraża sobie uczestnik. Dowolna forma pracy miała służyć  kreatywnej projekcji wyobrażeń i marzeń związanych z wizją Polski w 2050 roku. Formuła konkursu była szeroka i pozwala na udział dzieci i młodzieży z różnych placówek.
Podczas uroczystej gali w Sali Kolumnowej Sejmu Marek Michalak-Rzecznik Praw Dziecka podziękował uczniom za wzięcie udziału w konkursie i wręczył drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Słowa podziękowania od Wicemarszałka Senatu-Stanisława Karczewskiego otrzymali także nauczyciele wspierający uczniów biorących udział w konkursie. Niespodzianką dla wszystkich uczestników było zwiedzanie sal Sejmu i Senatu oraz uroczysty obiad z przedstawicielami parlamentu.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 18 °C
Ciśn.: 983 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet