Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: sobota 30 maja 2020   |   Imieniny: Karol, Ferdynand

Aktualności

 

 

I MIEJSCE DLA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOLECHOWICACH

22-05-2013

 

Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Tegoroczna XIV edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Drapieżne oblicza Ziemi”.

 

Uczniowie naszej szkoły w ramach koła plastycznego wykonywali prace ukazujące największych drapieżników w historii Ziemi, jak również naturalne katastrofy z  przeszłości geologicznej. Dzieci pracowały pod kierunkiem Katarzyny Pabian – nauczyciela plastyki i przyrody.  Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych. Marcelina Szymonek z klasy V otrzymała wyróżnienie a Jakub Porzucek – uczeń  kl. IV  nagrodę I w konkursie plastycznym.  Jest to olbrzymi sukces naszych uczniów, gdyż ich prace zostały wybrane z ponad 500 nadesłanych do Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach.

Uroczystości półfinałowe odbyły się 17 maja 2013r. o godz. 12.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Poziom nagrodzonych prac był bardzo wysoki. Spoglądając na wystawę,  Jakub długo patrzył  z niedowierzaniem na swoją pracę, pod którą widniał napis I nagroda w konkursie. Zwycięzcy gratulował sam dr Piotr Szrek z Muzeum Geologicznego w Warszawie – odkrywca tropów tetrapoda z Zachełmia.

Jakub Porzucek jako laureat konkursu plastycznego wraz z opiekunem – Katarzyną Pabian w nagrodę wyjadą  na 3 – dniową wycieczkę do Warszawy. W Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie 6 VI 2013r. odbędzie się finał polsko-litewski konkursu plastycznego.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 980 hPa
Wiatr: 6 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet