Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 26 lutego 2021   |   Imieniny: Aleksander, Mirosław

Aktualności

 

 

INAUGURACJA MINIMUNDIALU 2014 W NOWINACH

12-05-2014

 

Mecze finałowe Minimundialu 2014 – piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów, rozpoczęte zostały 9 maja br. w Nowinach na stadionie GOK „Perła”. Inauguracyjny mecz Brazylia (Gimnazjum Nowiny) pokonała Chorwację (Gimnazjum 7 Kielce) 1:0. Zawody poprzedziła barwna defilada drużyn piłkarskich i towarzyszących im kibiców. Organizatorem rozgrywek jest redakcja „Echa Dnia” oraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Współorganizatorem gmina Sitkówka-Nowiny.

 

Otwarcie imprezy zaszczycili swoją obecnością m.in.: wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki, Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Jose Rojo Martin Pacheta, trener Korony Kielce oraz przedstawiciele władz województwa i miasta Kielce i policji.

Główny organizator zawodów sportowych Stanisław Wróbel, redaktor naczelny Echa Dnia wręczył gospodarzowi gminy specjalną statuetkę wraz podziękowaniami za wieloletnie wspieranie organizacyjne imprezy.

Wójt Stanisław Barycki, dziękując za wyróżnienie zwrócił uwagę na to, że sukces imprezy jest wspólny wszystkich organizatorów. Zawodnikom życzył wspanialej rywalizacji i sukcesów, a kibicom - zadowolenia z rywalizacji.

Trener Jose Rojo Martin Pacheta w swym wystąpieniu, zwracając się do młodzieży podkreślił, żeby sport i nauka szły w parze. Życzył zawodnikom i kibicom sukcesów. Z kolei prezes Mirosław Malinowski poinformował, że hasło, które powinno towarzyszyć rozgrywkom finałowym powinno brzmieć: „Piłka nas łączy”.

Redaktor Stanisław Wróbel dziękując wszystkim, którzy pomagają przy organizacji zawodów – władzom związku piłkarskiego, policjantom, sponsorom, gospodarzom gminy, współorganizatorom, którzy wynajmują obiekty sportowe i ekipie Echa Dnia – podkreślił, że jest to jeden z najstarszych i największych w Polsce turniejów piłkarskich adresowany dla gimnazjalistów.

Do turnieju zgłosiło się 46 zespołów. W eliminacjach wzięło udział 28 drużyn. Zapewniony start miało 18 teamów, które w ubiegłym roku awansowały do 1/6 finału oraz medaliści w edycjach od 2001 r. Wyłonionych zostało 32 finalistów. Drużyny te przyjęły nazwy państw, które będą grały wkrótce w piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii.

Równocześnie ze startem Minimundalu 2014, rozpoczął się także konkurs dla kibiców. W tym roku organizatorzy pod uwagę będą brali nie tylko to, jak grupy piłkarskich fanów zaprezentują się na otwarciu, zamknięciu turnieju oraz w poszczególnych meczach fazy grupowej i pucharowej, ale także ich zaangażowanie. Dodatkowo wyróżnienie otrzyma także autor najlepszego zdjęcia oraz filmu.

Najlepsze grupy kibiców zostaną zaproszone na jeden z jesiennych meczów Korony Kielce w piłkarskiej ekstraklasie. Dodatkowo jesienią w ich szkołach w nagrodę zostanie zorganizowane spotkanie z czołowymi graczami kieleckiego klubu.

Nagrody czekają także na drużyny piłkarskie. Poza upominkami rzeczowymi, tradycyjnie finaliści turnieju pojadą na jeden z meczów reprezentacji Polski, a zespoły z trzeciego i czwartego miejsca także będą zaproszeni na jesienne spotkanie Korony Kielce.

Apis

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet