Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

PIERWSZA POMOC – ZAJĘCIA ZE STRAŻAKAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOWALI

12-05-2014

 

Każdy człowiek, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nim spoczywa.

 

6 maja 2014 roku do szkoły podstawowej w Kowali zawitali niecodzienni goście – strażacy z OSP Kowala w składzie: naczelnik OSP Marcin Głogowski, druhna Joanna Bentkowska oraz druhowie: Artur Bentkowski, Adam Bentkowski, Mateusz Obarzanek, Grzegorz Nowak z komendantem OSP Czesławem Bentkowskim na czele. Gości przywitała dyrektor Małgorzata Markiewicz, która w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej złożyła życzenia z okazji Święta Strażaka, które odbyło się w dniu 4 maja. Przedszkolaczki odśpiewały piosenkę , a pani dyrektor na ręce komendanta Czesława Bentkowskiego wręczyła laurkę wykonaną przez dzieci na zajęciach wraz z życzeniami:

„Z okazji Waszego święta w dniu 4 maja – św. Floriana, życzymy Wam drodzy strażacy z OSP Kowala wielu sukcesów w działalności, w myśl strażackiej dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Przekazujemy wszystkim druhnom, druhom wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.”

Następnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali, przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie to, miało za zadanie przygotować uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy osobom potrzebującym, jak i rozbudzić zainteresowania podstawową wiedzą medyczną. Strażacy pokazali i omówili w jaki sposób: zachować bezpieczeństwo, sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak unieruchomić i zabezpieczyć poszkodowanego na desce ortopedycznej, jak należy prawidłowo powiadamiać właściwe organy służb ratowniczych . Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych , o których wszystkie dzieci pamiętały. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przeprowadzenia reanimacji na fantomach. Pod opieką instruktorów byli instruowani jak przeprowadzić masaż serca oraz jak należy sprawdzić stan poszkodowanego. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs, tzw. Zdobytej wiedzy na szkoleniu, dla klas 0-III i klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodkimi cukierkami, a uczestnicy konkursu wiedzy zostali obdarowani „słodkimi tabliczkami czekolady”. Nagrody w konkursie ufundowali strażacy z OSP Kowala. Dziękujemy strażakom OSP w Kowali za bardzo dobrze przygotowane zajęcia, które pokazały uczniom jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna, i jak ważna, i odpowiedzialna jest praca strażaków dla społeczeństwa.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet