Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

06-05-2014

 

Dnia 30.04.2014 r. w Przedszkolu Samorządowym im. „Pluszowego Misia” w Nowinach odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej pod hasłem: „Gimnastyka, Sport, Zabawa – dla nas dzieci ważna sprawa, którego celem było propagowanie zdrowego trybu życia oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych.

 

W konkursowej rywalizacji wzięło udział 13 zespołów z przedszkola w nowinach i oddziałów przedszkolnych z Bolechowic i Kowali podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Pani Izabela Dziewięcka – Sekretarz Gminy Sitkówka-Nowiny, Pani Małgorzata Szymoniak Nauczycielka Rytmiki i członek chóru Fermata, Robert Adamczyk – członek zespołu muzycznego „Superband,” – Tomasz Gruszczyński – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Dyrektor Przedszkola w Nowinach – pani Alina Banasik. Zmagania konkursowe poprzedziła rozgrzewka, rozśpiewanie i ćwiczenia emisyjne dla uczestników i publiczności, które poprowadziła pani Małgorzata Szymoniak Największe brawa, uznanie Jury oraz publiczności zdobyła najmłodsza uczestniczka konkursu Madzia Gwizd z oddziału żłobkowego Przedszkola w Nowinach. za brawurowe wykonanie piosenki pt.: „Gimnastyka”. Piękne stroje, interesująca choreografia, były dodatkowym atutem wszystkich wykonawców. Prowadzące konkurs nauczycielki: Agata Strzeszkowska i Urszula Mularczyk, wspierane przez Panie: Iwonę Nawrot i Dorotę Nogajczyk przybliżały dzieciom pojęcia muzyczne i zachęcały publiczność a także Jury do wspólnego śpiewania i zabawy.

W konkursie nie było przegranych i wygranych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: Pana Macieja Adamczyka, Dyckerhof Nowiny i Przedszkole Samorządowe im. „Pluszowego Misia” w Nowinach Zmaganiom konkursowym towarzyszył świetny nastrój a jury przyglądało się występom przez różowe okulary.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet