Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 24 lutego 2021   |   Imieniny: Maciej, Marek

Aktualności

 

 

XIV GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH

08-05-2014

 

Kolorowe stroje, piękne dekoracje, dobra gra aktorska i dużo teatralnego przekazu scenicznego. To wszystko towarzyszyło uczestnikom i publiczności w trakcie XIV Przeglądu Teatrzyków Szkolnych Gminy Sitkówka-Nowiny, który odbył się we wtorek, 29 kwietnia 2014 roku, w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. „Szary" w Kowali. Organizatorem imprezy był GOK „Perła" w Nowinach.

 

Występy naszych młodych artystów bacznie obserwowali rodzice i opiekunowie, jak również grono pedagogiczne na czele z dyrektorami placówek oświatowych w Nowinach, Bolechowicach i Kowali: Elżbietą Rachwał, Tomaszem Gruszczyńskim i Małgorzatą Markiewicz.

Przed publicznością wystąpiło pięć grup teatralnych, złożonych z uczniów klas I-VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny. Treść i forma przedstawień była dowolna, dzieci przedstawiły więc zarówno motywy z bajek i baśni, ekologii jak i występy nawiązujące do współczesności. Występujących oceniało jury w składzie: wójt gminy pan Stanisław Barycki, dyrektor GOK „Perła" pan Jacek Kania i pani Irena Wawszczyk pracownik WDK w Kielcach, która była przewodniczącą JURY. Dziesięciominutowa narada wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

 

KLASY I-III

1 miejsce – SP Nowiny, tytuł spektaklu: ,,Kiedy bajki ożywają", opiekunowie Iwona Sokołowska i Jadwiga Ochab

2 miejsce – SP Bolechowice, tytuł spektaklu: „SOS dla Ziemi", opiekun Agnieszka Porzucek

 

Klasy IV-VI

1 miejsce – SP Kowala, tytuł spektaklu: „Gołębie górą", opiekun Marzanna Krajewska

2 miejsce – SP Nowiny, tytuł spektaklu: „Taniec życia", opiekunowie Małgorzata Adach i Robert Jedynak przy współpracy pani Edyty Szwed i Justyny Golmento – Dąbrowskiej.

3 miejsce – SP Bolechowice, tytuł spektaklu: ,,Jest taki kwiat", opiekun Justyna Wielgus

 

Po raz pierwszy w konkursie zostali wyróżnieni aktorzy w kategorii „gra aktorska" ze wszystkich występujących na scenie 78 uczestników. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Jarząb i Olga Majchrzyk z SP Bolechowice, Jakub Kabała i Iwona Niewiadomska z SP Nowiny oraz Zuzanna Litwin z SP Kowala.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisława Baryckiego, dyrektora GOK „Perła" Jacka Kani i pani Ireny Wawszczyk WDK Kielce – puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet