Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: środa 8 kwietnia 2020   |   Imieniny: Dionizy, Julia

Aktualności

 

 

XXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W SZKOLE W KOWALI. (10-15 MARCA 2014 R.)

13-03-2014

 

Od 10 do 15 marca Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje XXII edycję Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.

 

W tym roku hasło tygodnia brzmi „Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego”. W tym roku będziemy obchodzić rocznice m.in. urodzin Adolfa Dygasińskiego, Kornela Makuszyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Oskara Kolberga, Stefana Żeromskiego, Witolda Gombrowicza, czy Jana Kochanowskiego. Projekt kierowany jest głównie do uczniów i nauczycieli szkół z województwa świętokrzyskiego. W tym roku do akcji przyłączyły się szkoły z Kielc, Chęcin, Włoszczowic, Nowin, Daleszyc i Łopuszna. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy, warsztaty literacko-filmowe, spotkania teatralne, pogadanki, turnieje, zabawy, gry, spotkania z autorytetami, spektakle.

W Tygodniu Kultury Języka (od 10 do 14 marca 2014 r.) w szkole w Kowali zaplanowane zostały rozmaite działania, mające na celu zwrócenie uwagi na piękno naszego rodzimego języka oraz ukazanie wartości polskiej literatury. Organizacją Tygodnia Kultury Języka na terenie szkoły zajęła się nauczycielka języka polskiego pani Marzanna Krajewska. 10 marca 2014 roku na górnym korytarzu odbył się inauguracyjny apel społeczności szkolnej, na którym został przedstawiony harmonogram działań podejmowanych przez szkołę w ramach Tygodnia Kultury Języka. Na apelu pani Marzanna Krajewska zwróciła uwagę na kształtowanie wśród dzieci umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, podniesienie poziomu kultury osobistej uczniów, propagowanie kultury języka oraz utrwalanie pozytywnych wzorców zachowań i wartości u uczniów, życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec rówieśników... Wszyscy w tym dniu pięknie się ze sobą witali, pozdrawiali i mówili sobie miłe słowa. Uczniowie służyli sobie pomocą i wspierali się w pokonywaniu trudności. W Tygodniu Kultury Języka w szkole w Kowali chętni uczniowie:

  • napiszą dyktando (szkolny Konkurs Ortograficzny),
  • pochwalą się pięknymi zeszytami do języka polskiego,
  • będą uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach,
  • klasa V będzie uczestniczyć w warsztatach językowych w Muzeum Zabawek w Kielcach. 14 marca 2014 roku odbędzie się apel, na którym podsumujemy działania w ramach Tygodnia Kultury Języka. Uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody. Zapraszamy WSZYSTKICH do udziału w podejmowanych na terenie szkoły działaniach!!!

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 11 °C
Ciśn.: 991 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet