Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

XV GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOLECHOWICACH

10-03-2014

 

Konkurs matematyczny w naszej gminie to tradycja. 06 marca 2014 roku już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny na poziomie klas IV.

 

Do naszej szkoły przyjechali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kowali wraz z panią od matematyki Haliną Musiał i reprezentanci klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach wraz z panią Marzeną Janaszek. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Kornelia Zając, Olga Majchrzyk, Dominik Wicik i pani Kamila Siciarska – nauczyciel matematyki.
Cele konkursu to: popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym oraz wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.
Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki w klasie IV. Dzieci wykonywały działania na liczbach naturalnych, działania na liczbach wielocyfrowych, obliczali pole prostokąta, mierzyli kąty odcinków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem rozwiązywali zadania matematyczne. Tegoroczny konkurs cechował wysoki i wyrównany poziom, o czym świadczy długa lista laureatów i dwa równoległe trzecie miejsca:
I miejsce – Natalia Kurtek – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach II miejsce – Oliwia Zwierzchowska – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach
III miejsce – Kinga Banak – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach
III miejsce – Zuzanna Litwin – Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kowali.
Wszyscy uczestnicy konkursu wiosną pojadą na jednodniową wycieczkę do Krakowa, gdzie będą mogli zwiedzić między innymi Uniwersytet Jagielloński, czy Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet