Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

JASEŁKOWE KOLĘDOWANIE

28-01-2014

 

Z jasełkowym kolędowaniem „ Cichej nocy” uczniowie klasy II a i II c oraz chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Nowinach udali się 15.01.2014 roku do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

 

Występ zaprezentowany uczniów kieleckich szkół i pracownikom biblioteki został nagrodzony gromkimi brawami, podziękowaniem od kierownictwa biblioteki i słodkim poczęstunkiem.

Mali artyści mieli również okazję zwiedzić bibliotekę, obejrzeć jej zbiory i zapoznać się z pracą bibliotekarzy.

Zdjęcia z wizyty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach można obejrzeć na oficjalnym profilu biblioteki na facebooku.

 

         Mali aktorzy na zaproszenie profesora Kazimierza Wiecha pojechali ze swoim występem na Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie ,gdzie 18.01.2014 roku, mieli okazję kolejny raz wystąpić na deskach sceny akademickiego Klubu „Arka”. Dzieci, studenci oraz pracownicy uczelni z dużym zainteresowaniem obejrzeli jasełka i nagrodzili je dużymi brawami. Znakomicie przygotowane przez swoich opiekunów dzieci Jolantę Gołdę, Ilonę Jaroszek-Kruk, Agnieszkę Toczek dzieci wzorowo poradziły sobie z wymaganiami profesjonalnej, akademickiej sceny. W ten sposób nasze dzieci ponownie znakomicie odnalazły się w roli małych ambasadorów Nowin i Szkolnego Klubu 4H „Eko-żuczki”. Zaprezentowane „Jasełka” znów pokazały, że sukces przedstawienia o pszczołach wystawiony w klubie „Arka” podczas ostatnich „Dni Owada” nie był przypadkowy. Po spektaklu czekały na uczniów niespodzianki przygotowane przez pracowników „Arki” w postaci zabaw i konkursów, słodyczy oraz sponsorowany przez Uczelnię obiad na stołówce akademickiej. Zabawy dla dzieci na terenie klubu prowadził z wielkim zaangażowaniem i talentem przebrany za Mikołaja Profesor Kazimierz Wiech.

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet