Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 9 lipca 2020   |   Imieniny: Lukrecja, Weronika

Aktualności

 

 

III POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK „ANIELSKIE ŚPIEWANIE”,

27-01-2014

 

Blisko 100 uczestników z powiatu kieleckiego zaprezentowało swoje talenty w Iii Powiatowym Przeglądzie Kolęd I Pastorałek „Anielskie Śpiewanie”, który odbył się w dniu 23 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bolechowicach.

 

Patronat honorowy przeglądu objęli Stanisław Barycki – Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny oraz Prezes Wodociągów Kieleckich – Henryk Milcarz.

Kolejny już raz – sala wypełniona po brzegi i gromkie brawa były najlepszą wizytówką tego pięknego i barwnego wydarzenia. Ponownie okazało się, że śpiew kolęd i pastorałek nie stał się przeżytkiem. Mało tego, cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży wśród placówek oświatowych.

Zanim jednak uczestnicy pokazali swoje muzyczne talenty, poza konkursem zaprezentowały się przedszkolaczki z Samorządowego Przedszkola im. Pluszowego Misia w Nowinach: Ola Matysik, Małgosia Skrzypczyk, Franciszek Gołuzd, Zosia Petelicka oraz z Oddziału Przedszkolnego w SP Bolechowice: Lena Krupa i Natalia Janus. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Jury konkursowe w składzie: Anna Kustra – Filharmonia Świetokrzyska, Smerdzyński Mirosław – WKU Busko Zdrój, Andrzej Piotrowski – WDK Kielce, Alicja Lasota – ZSP Nowiny, Jerzy Gumuła – WDK Kielce, Danuta Brymerska – Wodociągi Kieleckie wnikliwie przysłuchiwało się wszystkim wykonaniom konkursowym. Nie obyło się bez dyskusji i burzliwej narady, po której wyłoniono następujących zwycięzców:

 

Kategoria SOLIŚCI klasy I-III

1. Anastazja Lewicka SP Podchojny (139 pkt)

2. Wojciech Wcisło SP Tokarnia (132 pkt)

3. Natalia Koźbiał SP Obice (131 pkt)

 

Kategoria ZESPOŁY klasy I-III

1. "Metrum" ZSO nr 6 w Kielcach (140 pkt)

2. "Nowińskie Nutki" SP Nowiny (139 pkt)

3. SP w Mójczy (134 pkt)

 

Kategoria SOLIŚCI klasy IV-VI

1. Magdalena Wcisło SP Tokarnia (138 pkt)

2. Zuzanna Litwin SP Kowala (133 pkt)

Ex aequo

3. Magdalena Lasota SP Nowiny (129 pkt)

3. Karolina Walter SP Bolmin (129 pkt)

 

Kategoria ZESPOŁY klasy IV-VI

1. SP Brzeziny (145 pkt)

2. SP Bolechowice (144 pkt)

3. SP Podchojny (138 pkt)

 

Zdobywcy poszczególnych miejsc otrzymali nagrody w postaci radiomagnetofonów, tabletów oraz DVD. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nie mniejszą niespodzianką było przyznanie Grand Prix Przeglądu ufundowanego przez Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Gruszczyńskiego, które otrzymała Natalia Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku.

 

Podczas Przeglądu nie zabrakło również prezentacji Ludowego Zespołu „Bolechowiczanie”, który od lat współpracuje z naszą szkołą oraz Zespołu wokalnego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach „Tu i Teraz”.

Na scenie poza konkursem zaprezentował się również Michał Milcarz uczeń SP Bolechowice laureat konkursu Piosenki Angielskiej oraz uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie wykonując kolędę Cicha Noc.

Miejmy nadzieję, że Przegląd na trwałe wpisze się w kalendarz imprez oraz w świadomość młodego pokolenia jako wspólne artystyczne spotkanie w duchu tradycji Świąt Bożego Narodzenia. 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 983 hPa
Wiatr: 2 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet