Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 lipca 2020   |   Imieniny: Olaf, Witalis

Aktualności

 

 

JASEŁKA W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

24-12-2013

 

20 grudnia 2013 r. w Świetlicy w Nowinach odbyło się Spotkanie jasełkowe, podczas którego wychowankowie zaprezentowali przybyłym gościom przedstawienie, ukazujące historię Bożego Narodzenia.

 

Nie zabrakło wzruszeń, humoru a także ponadczasowego przesłania, jakie niesie za sobą historia narodzin Jezusa. Pierwsza część jasełek zobrazowała nam niechętną postawę ludzi wobec potrzebujących – w tym przypadku szukających schronienia Marii i Józefa oraz ich trudną podróż. Druga zaś część, już bardziej na wesoło, pokazała jak Śmierć wraz z wysłannikiem piekła – Diabłem wspólnie skończyli żywot podłego króla Heroda. Nie zabrakło również trzech króli oraz pięknie śpiewających Aniołów, które swym występem niewątpliwie wzbogaciły całokształt inscenizacji. 

Już po raz drugi w naszym przedstawieniu męskie role zagrały dziewczynki.  Jest to nietypowe wyzwanie, ale dziewczyny poradziły sobie znakomicie i nie miały z tym żadnego problemu.  

Przybyli goście wśród, których wójt Stanisław Barycki, Krzysztof Rym, Ewa Kopolovets, Anita Dziwoń, Adam Głogowski, Krystyna Janiec, Elzbieta Antoniak, Wiesława Janus oraz dyrektor GOK Jacek Kania, jak zawsze nie szczędzili miłych i ciepłych słów pod naszym adresem. Jest nam niezmiernie miło, iż każdego roku mamy okazję do tak przyjemnych spotkań.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 19 °C
Ciśn.: 982 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet