Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 23 stycznia 2020   |   Imieniny: Klemens, Rajmund

Aktualności

 

 

11 SPORTOWA WIGILIA JUDO

23-12-2013

 

W dniu 16 grudnia 2013 roku odbyła się 11 SPORTOWA WIGILIA JUDO zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy z sekcją judo w Kowali.

 

W opłatkowym spotkaniu udział wzięli  judocy uprawiający ten sport z terenu gminy Sitkówka-Nowiny – przybyło ich 42 osoby, władze gminy reprezentował wójt p. Stanisław Barycki, obecna była radna gminy  p. Halina Musiał, honory gospodarza obiektu pełniła – dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps.” SZARY „w Kowali p. Małgorzata Markiewicz. Głównym organizatorem i jednocześnie prowadzącą całą uroczystość była p. Stanisława Polowczyk-Walas – prezes UKS Kowala. Swoją liczną obecnością zaszczycili nas rodzice, trenerzy i sympatycy judo. Łączne w sportowej wigilii uczestniczyło ponad 60 osób. W programie spotkania były: wspólna rozgrzewka judo, pokazy judo w wykonaniu najstarszej grupy ćwiczących, egzamin na kolejny stopień KJY, życzenia i łamanie się opłatkiem oraz ciepły poczęstunek i kosz słodyczy. Na biały pas zdawały następujące osoby: Przewłocka Julia, Jakub Górajski, Jan Korba, Szymon Młynarczyk, Bartek Morzeński, Mateusz Stępień i Jan Kusiński. Na żółty pas zdawali: Filip Dorowski oraz Maks Korba. Wszyscy zdali egzamin. Każdy ze zdających otrzymał gratulacje i pas w odpowiednim kolorze oraz tradycyjnie został rzucony na matę przez starszych kolegów. Prezes UKS Kowala złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, również do życzeń dołączyła się dyrektor szkoły. Wójt gminy Sitkówka-Nowiny pan Stanisław Barycki, również złożył serdeczne życzenia świąteczne, a w  kronice zapisał: "TO JUŻ 11 WIGILIA UKS JUDO W KOWALI. WIELE RADOŚCI ZADOWOLENIA W NOWYM 2014 ROKU. UKS JUDO Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BĘDZIEMY WSPIERAĆ I ŚWIETOWAĆ KOLEJNE WIGILIE. DO ZOBACZENIA W 2014 ROKU”. Dziękujemy za życzenia – w imieniu wszystkich młodych adeptów tego pięknego sportu. Wyrażamy nadzieję, że judo w Kowali będzie dalej rozwijać się i angażować coraz więcej młodych ludzi i zachęci pozostałych do uprawiania tego sportu.

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: -1 °C
Ciśn.: 999 hPa
Wiatr: 4 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet