Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: czwartek 23 stycznia 2020   |   Imieniny: Klemens, Rajmund

Aktualności

 

 

„…WSZECHŚWIAT GO NIE OGARNIA, A ZMIEŚCIŁ SIĘ W ŻŁOBIE”

23-12-2013

 

Dnia 18 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy ps. „Szary” w Kowali odbyły się jasełka – widowisko bożonarodzeniowe pod hasłem „…wszechświat Go nie ogarnia, a zmieścił się w żłobie”, upamiętniające narodziny Chrystusa.

 

Za przygotowanie tej uroczystości odpowiedzialne były panie: Marzanna Krajewska – opiekunka szkolnego koła teatralnego, wychowawczynie klas I-III Małgorzata Bierońska, Katarzyna Dąbrowska,Maria Tomaszewska oraz wychowawczynie grup przedszkolnych Ewa Wołowiec-Pękalska i Małgorzata Boniakowska. Młodzi zapaleńcy sztuki aktorskiej, pielęgnując tradycje związane ze świętem Bożego Narodzenia, po raz kolejny zrealizowali swoje aktorskie talenty. Tradycją naszej szkoły stał się już udział w Wieczornicy  naszych absolwentów. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi „byli” uczniowie chętnie  uczestniczą w obchodach przedświątecznej uroczystości. Jak co roku,  przedsięwzięciu towarzyszyła ciężka i niekiedy mozolna praca, ale aplauz i zadowolenie publiczności był nagrodą, która dawała wszystkim aktorom poczucie sukcesu. W tym roku na sali gimnastycznej naszej szkoły zabrakło miejsc siedzących. Swoją obecnością zaszczycili nas: Gospodarz Gminy Sitkówka-Nowiny, Pan Stanisław Barycki z małżonką, v-ce Wójt pan Krzysztof Rym, skarbnik gminy Pani Joanna Młynarczyk-Kusińska, ksiądz proboszcz Józef Knap, przedstawiciele Rady Gminy, strażacy z OSP Kowala, sołtys Kowali pani Renata Posłowska oraz panie z zespołu obrzędowego Kowalanki.

W tegorocznych jasełkach wzięli udział wszyscy uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. Uwagę zwracały piękne stroje: Świętej Rodziny, Królów, Aniołów, Pasterzy, Diabełków,  Kolędników oraz piękna dekoracja sali gimnastycznej. Całość została perfekcyjnie przygotowana. Uznanie należy się wszystkim małym aktorom ze Szkoły Podstawowej w Kowali, którzy dzielnie uczestniczyli w próbach, a potem w przedstawieniu.

Występ młodych aktorów był możliwy do zrealizowania dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pracy nauczycieli i rodziców, którzy pomagali tworzyć przepiękne dekoracje sali gimnastycznej oraz całej szkoły. Występ uczniów był też okazją do wzajemnego składania życzeń: Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem – życzyła Dyrektor Małgorzata Markiewicz. Do tych życzeń przyłączył się Pan wójt Stanisław Barycki, jak również ks. wikary Dariusz Miler, który wygłosił krótkie słowo do uczniów i nauczycieli.

Tradycją naszej szkoły jest również, coroczny „świąteczny kiermasz” ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów na zajęciach plastycznych i świetlicowych. Ogromnie nam miło, że w tym roku cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ prace dzieci były niezwykle atrakcyjne i rodzice chcieli mieć takie ozdoby świąteczne w swoich domach.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: -1 °C
Ciśn.: 999 hPa
Wiatr: 4 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet