Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 lipca 2020   |   Imieniny: Olaf, Witalis

Aktualności

 

 

NA LŚNIĄCYM PARKIECIE W KLIMATYZOWANEJ SALI

16-12-2013

 

Tegoroczna zabawa sylwestrowa w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej będzie pierwszą na odnowionej sali. W piątek, 13 grudnia 2013 r. zastępca wójta Krzysztof Rym i Paweł Kaszyński, kierownik Referatu Budownictwa Urzędu Gminy Sitkówka – Nowiny sprawdzali jak przebiegły prace przy remoncie podłogi, malowaniu ścian oraz instalacji klimatyzatorów. W 2012 i 2013 roku na remonty i modernizacje remizy w Woli Murowanej gmina Sitkówka – Nowiny przeznaczyła 355 tysięcy złotych.

 

Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Murowanej została ukończona 28 kwietnia 2005 roku. Pierwszy remont obiektu związany także z jego modernizacją rozpoczął się w październiku 2012 roku a zakończył w maju 2013 roku. Z budżetu gminy przeznaczono na ten cel 295 tysięcy złotych. Wyremontowano dach i kominy, które zostały naruszone podczas wichury z sierpnia 2012 roku. Na niezagospodarowanym dotychczas poddaszu utworzono trzy ładne pomieszczenia i toaletę o łącznej powierzchni około 120 metrów kwadratowych. W pomieszczeniach zamontowano ściany z płyt gipsowo-kartonowych i podłogi z paneli. Wykonano instalację elektryczną. W remizie zamontowano wtedy klapę oddymiającą i ściankę przeciwpożarową oddzielającą salę zabaw i spotkań od klatki schodowej. Remiza została także przystosowana dla osób niepełnosprawnych poprzez montaż dźwigu osobowego obsługiwanego pilotem.

Obecnie kończy się druga część remontu i modernizacji remizy. – W sali spotkań i zabaw odnowiliśmy parkiet. Został także pomalowany sufit i ściany. Nad oknami zamontowano 9 klimatyzatorów – wyliczał zastępca wójta Krzysztof Rym. Według Pawła Kaszyńskiego, kierownika Referatu Budownictwa Urzędu Gminy Sitkówka – Nowiny wymienione prace kosztowały około 60 tysięcy złotych.

Póki co polakierowany parkiet schnie. Mieszkańcy Bolechowic i Woli Murowanej będą mogli sprawdzić jakość wykonanych prac podczas zabawy sylwestrowej.

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 16 °C
Ciśn.: 982 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet