Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 26 lutego 2021   |   Imieniny: Aleksander, Mirosław

Aktualności

 

 

NOWIŃSKA PRZYCHODNIA LIDEREM OCHRONY ZDROWIA

02-05-2013

 

Samorządowy Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sitkówce-Nowinach został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Liderzy Ochrony Zdrowia w kategorii „promocja zdrowia i profilaktyka”. Marcin Bekier, dyrektor SZPOZ odebrał prestiżową statuetkę lidera podczas uroczystej gali, która 18 kwietnia 2013 r. odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie.

 

Według dyrektora Marcina Bekiera Nowińska przychodnia zawdzięcza tytuł lidera głównie władzom Gminy Sitkówka-Nowiny - wójtowi gminy Stanisławowi Baryckiemu oraz radnym gminy poprzedniej i obecnej kadencji.

Podczas gali w Warszawie przedstawiono tegorocznych laureatów konkursu Liderów Ochrony Zdrowia. Znaleźli się wśród nich najbardziej skuteczni menedżerowie oraz placówki, które podejmują cenne i wartościowe inicjatywy na rzecz pacjentów, w dziedzinie innowacji, promocji zdrowia oraz profilaktyki. W tym roku wręczono łącznie 17 kryształowych statuetek liderów w 4 kategoriach konkursowych.

- Wszystkich laureatów łączy to, że czynią dobro. Ale czy czynienie dobra powinno się wynagradzać, czy wręcz przeciwnie – powinno być czymś normalnym, codziennością. Otóż nie, trzeba prezentować to, co dzieje się dobrego, aby inspirować innych do działania – podkreślił ks. Arkadiusz Nowak z Fundacji Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, który zainaugurował wieczorną galę. Wspomniał ponadto, że laureaci konkursu to jaskółki, które wprawdzie jeszcze wiosny nie czynią, ale są ważnym sygnałem pozytywnych zmian.

Z kolei dr inż. Zygmunt Kamiński, przewodniczący  kapituły konkursu oraz dyrektor Rady Naukowej Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia zaznaczył, że właśnie ten konkurs ma „wyciągać z cienia” godną podziwu pracę ludzi, ich zaangażowanie i poświęcenie, które gubią się w zalewie negatywnych informacji. – Trzeba to zmieniać, a konkurs jest najlepszym przykładem, że pozytywnych stron rynku nie brakuje, za co wszystkim laureatom dziękujemy – dodał inicjator i mecenas konkursu.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet