Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 7 sierpnia 2020   |   Imieniny: Kajetan, Klaudia

Aktualności

 

 

PODATKI W 2014 ROKU BEZ ZMIAN

28-11-2013

 

Podatki od nieruchomości i od środków transportowych na terenie gminy Sitkówka-Nowiny w 2014 roku będą takie same jak w 2013 roku. Wójt Gminy Stanisław Barycki wycofał z porządku obrad dzisiejszej (27 listopada 2013 r.) sesji Rady Gminy dwa projekty uchwał w sprawie określenia rocznych stawek podatków. – Nie podwyższamy podatków. W 2014 roku będą obowiązywały stawki podatków takie same jak w 2013 roku – poinformował Wójt Stanisław Barycki.

 

Tuż przed sesją, członkowie zespołów – „Kowalanki”, „Bolechowiczanie”, „Szewczanki”, „Chór Nowina”, Kapela „Andrusy” i Sekcja Plastyczna – złożyli gratulacje wójtowi Stanisławowi Baryckiemu w związku z otrzymaniem tytułu TOP Manager. – To wyróżnienie bardzo wysokiej rangi. Jest to podkreślenie całokształtu działalności jeśli chodzi o prowadzenie jednostki samorządowej – mówił Wójt Stanisław Barycki. Potem on wręczył podziękowanie i gratulacje pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, na ręce kierownik Ewy Kopolovets, w związku z Dniem Pracownika Socjalnego.

Tuż po otwarciu obrad sesji przez Przewodniczącego Sebastiana Nowaczkiewicza Wójt Stanisław Barycki zaczął zgłaszać zmiany do porządku obrad. Na początek radni przegłosowali wykreślenie z porządku obrad projektów dwóch uchwał w sprawie określenia rocznych stawek podatków od nieruchomości i środków transportowych. – Nie podwyższamy podatków. W 2014 roku będą obowiązywały stawki podatków takie same jak w 2013 roku – poinformował Wójt Stanisław Barycki.

Potem Wójt zwrócił się do radnych o wprowadzenie do porządku obrad uchwały „w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Sitkówka-Nowiny, jako zabezpieczenie kredytu udzielonego dla Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach, w celu prowadzenia działalności statutowej”. Przewodniczący Rady zarządził 15-minutową przerwę i naradę, po której radni przegłosowali wprowadzenie tego punktu do porządku obrad. Podczas sesji ta uchwała została także poparta większością głosów.

Na sesji dyskutowano również na temat pracy Komisji Rewizyjnej. Pan Wójt zwrócił uwagę na protokoły z posiedzeń komisji, a w szczególności na protokoły nr 63/13/KRE z posiedzenia odbytego w dniu 11.09.2013 r. (treść protokołu czytaj tutaj…) i 64/13/KRE z posiedzenia odbytego w dniu 20.09.2013 r. (treść protokołu czytaj tutaj…), które nie odzwierciedlają przebiegu dyskusji jaka odbyła się na posiedzenu Komisji tj.: "Analiza wykonania budżetu Gminy Sitkówka-Nowiny za I półrocze 2013 r.: Należy zauważyć, że Komisja nie wypracowała wniosku w tym temacie a wypracowany wniosek nie wiązał się z tematem posiedzenia.

Wszystkie protokoły Komisji Rewizyjnej można przeczytać tutaj… Jednak na dzień dzisiejszy Komisja Rewizyjna nie dostarczyła do Biura Rady protokołów z następujących spotkań z dnia: 21 stycznia 2013 r., 25 marca 2013 r., 26 marca 2013 r., 28 października 2013 r., 29 października 2013 r.

 

 

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet