Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 7 sierpnia 2020   |   Imieniny: Kajetan, Klaudia

Aktualności

 

 

SUKSES „KOWALANEK” W PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZE KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

27-11-2013

 

Zespół Obrzędowy „Kowalanki” odniósł sukces w rozstrzygniętym 26 listopada 2013 r. plebiscycie Echa Dnia na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich. Panie z Kowali zajęły bardzo dobre - 5 miejsce w Powiecie Kieleckim.

 

26 listopada odbyła się gala Echa Dnia związana z rozstrzygnięciem plebiscytów na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich, na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne i na Najlepszego Rolnika. Gala odbyła się w hali Targów Kielce, do której zjechało blisko 1000 osób z całego regionu. Patronat nad plebiscytem objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska.

Zespół Obrzędowy „Kowalanki” zajął dobre, piąte miejsce w Powiecie Kieleckim. Sukces „Kowalanek” jest tym większy, gdy policzymy, że w każdej z 19 gmin powiatu kieleckiego działa co najmniej kilka kół gospodyń wiejskich. Przed „Kowalankami” znalazły się: KGW Drugnianki (gm. Pierzchnica), KGW Sukowianki z nad Lubrzanki (gm. Daleszyce), KGW Wola Jachowa (gm. Górno) i KGW Chełmowianki (gm. Nowa Słupia), które oprócz pierwszego miejsca w powiecie zajęły pierwsze miejsce w województwie.

Tuż po wręczeniu dyplomów i nagród gratulacje „Kowalankom” złożył Stanisław Barycki – wójt gminy Sitkówka – Nowiny. Panie z zespołu „Kowalanki” przygotowały na galę specjalne stoisko na którym znalazło się nie tylko wykonywane przez nich rękodzieło, ale także prace kulinarne do degustacji. Potem wystąpiły na scenie razem z kierownikiem muzycznym Feliksem Korbanem.

pie

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet