Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 7 sierpnia 2020   |   Imieniny: Kajetan, Klaudia

Aktualności

 

 

FORMACJA „TU I TERAZ” NA „PLASTYKALIACH I MUZYKALIACH”

25-11-2013

 

Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach wystąpiły na XIV Powiatowym przeglądzie „Plastykalia i Muzykalia”, który 22 listopada 2013 r. odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Podczas przeglądu swoje możliwości plastyczne i muzyczne prezentuje uzdolniona młodzież z Powiatu Kieleckiego.

 

Na wernisażu towarzyszącemu „Plastykaliom”, w foyer WDK, zaprezentowano 4 prace uczennic nowińskiego  gimnazjum: Kingi Chrobot, Wiktorii Foryś, Julii Domagała i Julii Boniakowskiej. Prace dotyczyły 150. rocznicy powstania styczniowego. Za swoje prace dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, które wręczali starosta kielecki Zdzisław Wrzałka i wicestarosta Zenon Janus.

Potem na scenie zaprezentowała się formacja wokalna „Tu i teraz” prowadzona od lat przez nauczycielkę Alicję Lasotę. W tym roku zespół został po raz kolejny odmłodzony. Nowe uczennice, które przyszły we wrześniu do gimnazjum, zastąpiły te, które opuściły szkolne mury. Tak więc występ na „Muzykaliach” był pierwszym publicznym pokazem ich umiejętności po niespełna 2 miesiącach prób. Szlagier pt. „Kolory tańczą w twoich oczach” zaśpiewało 15 dziewcząt: Daria Domagała, Weronika Krakowska, Aleksandra Jankowska, Wiktoria Ludwicka, Weronika Pyk, Weronika Kurzyna, Sylwia Bartkiewicz, Justyna Wypych, Wiktoria Taborek, Natalia Wawrzeńczyk, Weronika Gawior, Angelika Miśkiewicz, Weronika Trojak, Sara Pękalska i Weronika Polak.

Zdaniem Alicji Lasoty udział w takich konfrontacjach, które nie mają charakteru konkursu, ma dla młodych ludzi ogromne znaczenie.

- Dla takich dusz artystycznych to dodatkowa praca: próby wokalne, tworzenie prac plastycznych, a potem ich oprawa. Tak więc „Plastykalia” i „Muzykalia” dają tej uzdolnionej młodzieży możliwość zaistnienia, pokazania się na scenie, a to w życiu późniejszym jest przydatne. Ważna jest umiejętność zaprezentowania się przed klasą, przed pracodawcą czy też publicznie. Przy okazji uczniowie mają możliwość promować swoją szkołę i gminę – tłumaczyła Alicja Lasota.

Piotr Piestrzyński

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet