Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 10 kwietnia 2020   |   Imieniny: Michał, Makary

Aktualności

 

 

PAŹDZIERNIK PEŁEN CIEKAWYCH ZAJĘĆ DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z KOWALI

04-11-2013

 

2 października 2013 r. dzięki uprzejmości komendanta OSP w Kowali p. Czesława Bętkowskiego dzieci wraz z wychowawczynią odwiedziły pobliską straż pożarną. Strażacy interesująco opowiadali dzieciom o swojej pracy pokazując dzieciom strażackie akcesoria, których używają podczas różnych akcji. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudził wóz strażacki do którego dzieci mogły wejść, oraz przymierzanie strażackich strojów.

 

3 października 2013 r. przedszkolaki ze szkoły w Kowali odwiedzili gospodarstwo rolne pani Agnieszki Krzyszkowskiej. Wizyta była bardzo ciekawa i udana. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć i dotknąć urządzeń rolniczych zarówno współczesnych jak i zabytkowych. Zobaczyły jak wygląda kosa, sierp, sieczkarnia, płu. Mogły poudawać traktorzystów siedząc za kierownicą prawdziwego ciągnika. Pani Agnieszka oprowadziła po gospodarstwie i ciekawie opowiadała o swojej pracy. Na koniec poczęstowała dzieci pysznymi jabłkami z własnego sadu.

 

16 i 17 października 2013 r. dzieci zwiedzały szkołę gdzie ochoczo zadawały pytania związane z wykonywaniem pracy: woźnej, konserwatora, sekretarki, kucharki, bibliotekarki oraz dyrektora szkoły. Wszędzie uczniowie byli przyjęci z ogromną serdecznością ze strony pracowników, którzy cierpliwie odpowiadali, nawet na najbardziej trudne i kłopotliwe pytania.

 

18 października dzieci wyjechały do pobliskich Nowin, gdzie miały możliwość odwiedzenia pracowników w gminnej bibliotece, na poczcie i na basenie „Perła". Dzieci zostały przyjęte ciepło i serdecznie. Pracownicy poszczególnych instytucji w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy.

Po „intensywnych" zajęciach w ternie przyszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy. Wychowawczyni P. Ewa Pękalska – Wołowiec przeprowadziła cykl zajęć edukacyjnych pod hasłem „Poznajemy zawody", na których dzieci bawiły się, śpiewały i rysowały na temat poznanych zawodów wykonywanych na terenie najbliższej okolicy. W jeden dzień przedszkole zmieniło się w salon fryzjerski, a dla naszej przyszłej piosenkarki wydaliśmy płytę, która w bardzo szybkim czasie zdobyła status płyty platynowej.

 

25 października przedszkole odwiedziła krawcowa pani Ewelina Janus, która przed dziećmi odkryła tajniki swojego zawodu. Cierpliwie pokazywała i ćwiczyła z dziećmi obsługiwanie maszyny do szycia, nawlekanie igły, przyszywanie guzików oraz zdejmowanie miary. W tym samym dniu dzieci wybrały się do salonu kosmetycznego w Kowali, gdzie pani Agnieszka Przygodzka oprowadziła dzieci po swoim „królestwie". Pokazała przedszkolakom jak dbać o paznokcie, skórę i włosy. Na zakończenie wizyty dzieci w sposób praktyczny ćwiczyły malowanie paznokci.

 

30 października dzieci wcieliły się w zawód cukiernika. Wspólnie z opiekunem wykonywały „kolorowy deser" składający się z galaretki i bitej śmietany. Panie opowiadały i demonstrowały sposób praktyczny przyrządzania deseru, nie zapominając o przepisach BHP i higienie przygotowywania posiłków. Na zakończenie zajęć odbyła się wspólna degustacja przyrządzonego wspólnie deseru.

W naszym "kowalańskim przedszkolu" dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. Prowadzimy nauczanie przez doświadczanie i zabawę. Ogromnie cieszymy się z faktu, iż w takim sposobie nauczania pomagają nam rodzice, którzy nie odmawiają nam współpracy i czynnie uczestniczą w procesie edukacyjnym własnych dzieci. Razem cieszymy się  z sukcesów, zdobywania nowych doświadczeń i stałym rozwojem  dzieci i uczniów. Jesteśmy: "Małą szkołą, ale stwarzamy wielkie szanse dla naszych uczniów". Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować podjęte zadania w miesiącu październiku. Zapraszamy do nowych wyzwań w kolejnych miesiącach roku szkolnego.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 13 °C
Ciśn.: 986 hPa
Wiatr: 5 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet