Kontakt Urząd gminy Archiwum

Menu strony

 

 

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zamów darmowy newsletter

 

 

Dzisiaj jest: piątek 5 czerwca 2020   |   Imieniny: Walter, Bonifacy

Aktualności

 

 

UCZNIOWIE Z KOWALI POZNAWALI NOWE ZAWODY

28-10-2013

 

W ubiegłym tygodniu panie Sylwia Kaczmarczyk i Karolina Lach prowadziły dalszy ciąg działań związanych z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Uczniowie mieli okazję poznać następujące zawody: krawcowa, duchowny, webmaster, ochroniarz i florystka.

 

Nasze zaproszenie przyjęła pani krawcowa Ewelina Janus. Opowiedziała ona o swoje pracy, która jest jej pasją. Zaprezentowała dzieciom maszynę do szycia. Pokazała akcesoria niezbędne do wykonywania wyżej wymienionego zawodu. Opowiedziała o pracy krawcowej i o tym, że taka praca jest potrzebna. Chętni uczniowie mieli okazję popróbować swoich sił w roli projektanta. Na koniec wspólnie uszyli podusię w kształcie serduszka, która teraz służy jako zabawka na świetlicy szkolnej.

Tego samego dnia dzieci głębiej poznały zawód duchownego ks. Dariusza Milera. Dzieci spotykają księdza w kościele, na ulicy, w szkole, ale tak naprawdę nie wiedzą do końca jak wygląd ich praca i życie na co dzień. Dziś mieli okazję dowiedzieć się więcej i zadawać niecodzienne pytania.

Dzieci także zapoznały się z takimi zawodami jak: webmaster, florystka i ochroniarz. Panie zaprezentowały uczniom filmy edukacyjne dzięki którym poznały wyżej wymienione zawody. Dowiedziały się jaki rodzaj pracy kryje się pod tymi nazwami. Filmy zawierały informacje o zaletach i wadach, a także o potrzebnych predyspozycjach i umiejętnościach niezbędnych do wykonywania  danej pracy. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, chcieli wiedzieć jak najwięcej, Na zakończenie panie przeprowadziły krótki sprawdzian wiedzy dotyczącej poznanych zawodów.

 

 

 

 

Pogoda na dziś

Temp.: 14 °C
Ciśn.: 968 hPa
Wiatr: 3 km/h

Komunikaty

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU
Agencja Rynku Rolnego poszukuje powierzchni magazynowych
Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania stabilizacyjne na rynkach rolnych. Jednym z nich są interwencyjne zakupy mleka w proszku (OMP).
Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny
ogłasza przetargi ustne nieograniczone
Wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych
O wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych
INFORMACJA
Dotycząca odstrzałów w Zakładzie Górniczym Kopalnia Dolomitu Radkowice – Kopalnia Radkowice, Kopalnia Radkowice – Północ oraz Kopalnia Kowala Mała
SMS-OWY SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Zachęcamy skorzystania z SMS-owego powiadamiania

Galeria

Punkty adresowe

 

Serwis Nowiny

 

Wirtualny spacer

 

Głos Nowin

 

Punkt Informacyjny

 

Tor motokross Kowala

 

Lokalna Grupa Działania

 

e-Swiętokrzyskie

 

Świętokrzyska Platforma Współpracy Zagranicznej

 

Projekt i realizacja: Seenet